Kur Rīga, un kur Berģi? “Zebra” vērš uzmanību uz haotisko ceļazīmju izšķērdēšanu

16. martā 22:53

Pavisam nesen “Zebra” vēstīja par nejēdzību Pierīgā, Berģos, kur taisnā ceļa posmā uzstādīti vairāki desmiti ātrumu ierobežojošo ceļazīmju, kuras daudzi tāpat neievēro, un arī gājējiem nav sakārtota elementāra infrastruktūra. Šai sāgai nu ir arī turpinājums.

Pēc nesenā sižeta “Zebra” saņēma komentārus, ka atainotā vieta nemaz nav Berģi, bet gan Rīga. Šajā vietā salikta virkne ceļazīmju, kur šoferiem jābrauc ar 30 km/h, lai gan turpat ir mazas šķērsieliņas, kur var braukt arī ar 50 km/h. Vēl atsevišķās vietās uzstādītas arī dzīvojamās zonas zīmes, kas neļauj braukt ātrāk par 20 km/h, un veidojas haotiska situācija.

Filmēšanas komanda vēlreiz devās uz šo mulsinošo vietu – sākumā uzstādīta ceļazīme “Berģi”, bet pēc brīža jau ir arī zīme “Rīga”. Nogriežoties uz kādu no sānieliņām, redzamas zīmes, kas apzīmē dzīvojamās zonas sākumu, kur var braukt ar 20 km/h, bet turpat netālu ir zīme, ka beidzas Rīga un sākas Berģi. Turklāt šādas zīmes mazajās šķērsieliņās ir uzstādītas abos virzienos. Rodas pamatots jautājums: kāpēc kāds te ir iztērējis tik daudz skārda un krāsas, ja galarezultāts rada vairāk mulsuma nekā skaidrības?

Kā jau norādīts iepriekš, risinājums te būtu gaužām vienkāršs – vai nu visur uzlikt zīmi “Zona 30”, vai arī “Dzīvojamā zona”. Šādi varētu ietaupīt ļoti daudz ceļazīmju un materiālu.

“Zebras” skatītāji zina stāstīt, ka jaunās apdzīvoto vietu zīmes parādījušās tieši pēc iepriekšējā sižeta. Šajā apdzīvotajā vietā būtu nepieciešams vienoties par kādu kopēju sistēmu, pēc kā tad arī uzstādīt zīmes. “Galu galā, ja mēs esam saimnieki savā zemē, tad varbūt, lūdzu, ar saimnieka gādību, attieksmi un pietiekami rīkojamies, nevis ķēzāmies ar bleķīšiem un “trubiņām” un galīgi nedomājam par to, kur ies gājēji,” rezumē raidījuma vadītājs Pauls Timrots.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm