Kad zvēri “apstrādā” automašīnas: “Zebra” skaidro, kā rīkoties šādās situācijās

12. janvārī 22:52

Daba ienāk pilsētās un apdzīvotās vietās. Par to pārliecinājies ne viens vien auto īpašnieks, kura spēkratā “paviesojies” kāds zvērs. Raidījums “Zebra” skaidroja, kā rīkoties šādās situācijās.

Dzīvnieku rosīšanās automašīnas visvairāk skar tos, kuri auto novietojuši tuvāk miskastēm, apdzīvotām vietām, lauksaimniecības fermām. Šai problēmai ir vairāk sezonāls raksturs, jo, tuvojoties aukstajam laikam, arī zvēri meklē siltu vietiņu, kur iekārtoties.

Sagrauzti vadi un apskādēts motortelpas apšuvums – tās ir dažas no ierastākajām sekām, par kurām, protams, jāmaksā no auto īpašnieka kabatas. Šīs summas var būt mērāmas simtos un pat tūkstošos.

Lai novērstu problēmas, ir iespējams iegādāties dažādus zvēru atbaidītājus, kas ir ievietojami auto motortelpā un darbojas ar zibspuldzi, ultraskaņu vai arī elektrošoku, kas nav letāls dzīvniekam. Lētākie zvēru atbaidītāji darbojas ar baterijām, un auto īpašnieki tos var uzstādīt paši, tos tikpat labi var izmantot arī savās mājās, ja ir tāda nepieciešamība.

Apdrošinātāji neprasa šādas ierīces uzstādīt automašīnā, un tā ir paša īpašnieka iniciatīva. Ja ir situācija, ka spēkratā ir “paviesojies” kāds zvērs, tad drošības pēc labāk ir vispirms doties uz autoservisu un noskaidrot zaudējumu apmērus. Šoferiem būtu ieteicams ik pa laikam atvērt motora pārsegu un pārliecināties, vai tur kāds nav “uzdarbojies”.

Ja arī auto īpašnieks nolemj neko nedarīt, būtu ieteicams izmazgāt motortelpu, bet, ja auto ir apdrošināts, tad apdrošinātāji segs visus izdevumus. Būtu gan lietderīgi pabrīdināt apdrošinātājus, ka, sataisot apšuvumu, vēlāk var atklāties kādas problēmas, kas nav pamanītas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm