tv3.lv

Pretrunīgi vērtētās velojoslas Rīgas ielās paliks

Turklāt ar laiku tās būs arī citās galvaspilsētas ielās. Vietas uz brauktuves autovadītājiem kļūst mazāk, taču vienlaikus netiek slēpts, ka viens no mērķiem ir tieši autotransporta skaita samazināšana pilsētā. Vai Rīga ir gatava kļūt riteņbraucējiem draudzīgāka, un riteņbraucēji gatavi lietot izveidoto infrastruktūru?

2014. gada 2. septembrī 20:52

Telpā, kas pilnībā ir atvēlēta tieši divriteņiem, uz ielas joprojām toni nosaka autotransports. Ielas malā novietotās mašīnas nākas apbraukt, radot avārijas situācijas. Lai arī velojoslām tieši pretēji vajadzētu tās mazināt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rīgas dome iepriekš solīja, ka izmaiņas satiksmē ies roku rokā ar informatīvo kampaņu, tā izpalikusi. To kā galveno iemeslu, kādēļ šobrīd projekts sastopas ar sīvu pretestību, min paši velosipēdisti.

Vērienīgs skaidrojums, kādēļ vietām autotransportam atņemta vesela josla, bet nelielajam velobraucēju pulkam uzdāvināta, netiek solīts joprojām.

Lai gan pašreizējais Rīgas domes kurss ir velojoslu tīklojumu paplašināt. Ideālais mērķis, sasniegt, lai auto plūsma, daļēji pateicoties arī sašaurinātajai brauktuvei, samazinātos par piekto daļu.

Idejas realizētāju galvenā doma ir, ka viens riteņbraucējs līdzvērtīgs vienai automašīnai.

Visur citur, tikai ne uz galvenajām artērijām. Tā, savukārt, uzstāj oponenti.. Vasarā velobraucēji veido tikai 11% no kopējās transporta plūsmas, ziemā 6%.

Šobrīd, akmeni var mest arī pašu riteņbraucēju dārziņā. Par spīti izveidotajām velojoslām, nereti tiek braukts pretēji joslas virzienam vai pa ietvi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vai abas puses, vismaz tuvākajos gados viens otru sapratīs, paliek atklāts jautājums. Sevišķi, ja palielināsies sastrēgumi, bet nepalielināsies velobraucēju skaits.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm