tv3.lv

Policija: Daudzi autovadītāji joprojām nezina kā rīkoties, parādoties uz izsaukumu braucošam operatīvajam transportlīdzeklim

Valsts policija (VP) un citi operatīvie dienesti praksē novērojuši, ka daudzi autovadītāji aizvien nezina, kas jādara, kad ceļu satiksmē piedalās operatīvais transportlīdzeklis ar ieslēgtiem skaņas signāliem un bākugunīm, informēja VP.

2020. gada 3. augustā 14:10

Lai situāciju uzlabotu, VP izsludinājusi iepirkumu par informatīvo kampaņu par operatīvo transportlīdzekļu dalību ceļu satiksmē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

VP iepirkuma dokumentos norāda, ka autovadītāju nezināšana un novēlota rīcība var novest pie ceļu satiksmes negadījuma vai pie tā, ka operatīvais transportlīdzeklis neierodas laikus notikuma vietā.

Tāpat, izbraucot uz izsaukumiem, nereti operatīvo transportlīdzekļu vadītāji saskaras ar neērtībām un grūtībām piekļūt pie notikuma vietas, jo iedzīvotāju automašīnas ir novietotas tā, ka kavē operatīvo dienestu nokļūšanu mērķī ātrāk.

Iemesli šādai situācijai ir autovadītāju zināšanu trūkums par ceļu satiksmes noteikumiem – par pareizu rīcību brīdī, kad jāpalaiž operatīvais transportlīdzeklis. Tāpat esot autovadītāji, kuri uzskata, ka, nedodot ceļu operatīvajam transportlīdzeklim, nekas slikts nenotiks.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm