tv3.lv

Pavasara tīrīšana! Uzzini, kā pareizi sakopt auto pēc ziemas

Pirmo pavasara mēnesi martu autovadītāji bieži saista ar riepu nomaiņu, taču, tā kā laikapstākļi uzlabojas, eksperti iesaka veikt arī auto pavasara ģenerāltīrīšanu.

2016. gada 27. martā 12:41

Dubļi, sniegs un sāls atstājis pēdas ne vien uz automašīnas virsbūves, bet arī salonā, tāpēc, lai sagatavotu auto siltajam laikam, pārvērtībām jāveltī laiks.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”Regulāras rūpes par automašīnu sniedz ne vien gandarījumu, bet arī atmaksājas, ja vēlies, lai tā kalpo ilgāk, vai esi ieplānojis to šogad pārdod. Automašīnas izskats ietekmē gan tavu labsajūtu, gan tās vērtību citu acīs, tāpēc garākas dienas un siltāks laiks ir iespēja tam pievērsties,” skaidro Statoil Fuel & Retail Latvia speciālisti.

  • Sāc ar salona iekšpusi – ziemas laikā salonā var būt sakrājušies putekļi un netīrumi, tāpēc tīrīšanai izmanto putekļsūcēju un mitrās salvetes. Vispareizāk tīrīšanu sākt no augšpuses, piemēram, priekšējā paneļa, bet kā pēdējos iztīrīt auto paklājiņus.
  • Nomazgā auto apakšu – šasijas mazgāšana ir būtiska ne tikai ziemā, bet arī pavasarī. Īpaša uzmanība jāpievērš riteņu arkām, durvju apakšai u.c. vietām, kur pavasarī sakrājas dubļi.
  • Ja auto ir ļoti netīrs, tad pirms mazgāšanas izmanto netīrumu šķīdināšanas līdzekļus. Tie jāuzsmidzina uz virsbūves un jāļauj 5 līdz 10 minūtes iedarboties. Savukārt, ja izmanto automātisko mazgāšanu, izvēlies programmu, kurā iekļauta arī priekšmazgāšana.
  • Seko līdzi auto lukturu tīrībai un pārliecinies, vai tie ir saregulēti. Tīri lukturi nodrošina labu redzamību un drošu pārvietošanos dienas tumšajā laikā. Tīrot automašīnas salonu, pārliecinies, vai neesi nejauši pārregulējis lukturu augstumu.
  • Nežēlo līdzekļus virsbūves vaskošanai. Vaska kārtiņa pasargās krāsojumu pret apkārtējās vides negatīvo ietekmi un ļaus tam ilgāk izskatīties svaigam.
  • Nomaini logu slotiņas – visdrīzāk, pēc ziemas sezonas tās būs jau savu laiku nokalpojušas, bet ar jaunām slotiņām pavasarī būs vieglāk notīrīt vējstiklu.
  • Izvairies mazgāt auto ar rokām. Ūdens daudzums, tīrot mašīnu pašam, bieži vien ir nepietiekams, tāpēc rodas pastiprināta berze starp sūkli un virsbūvi, kas var bojāt krāsojumu. Turpretī automātiskajās iekārtās starp virsbūvi un birstēm visu laiku ir ūdens un tīrīšanas līdzekļu slānis, kas samazina berzi un neietekmē krāsojumu. Ja tomēr to nolem darīt pats, atceries par vidi – ķimikālijas, ko izmanto, var to negatīvi ietekmēt.
  • Mazgā automašīnu vismaz reizi mēnesī, ja ar to pārvietojies ikdienā. Negaidi, kad virsbūve ir ļoti netīra, jo netīrumi arī nelielā slānī negatīvi ietekmē krāsojumu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm