“Mani ved glaunos limuzīnos, bet arī plombas knapi turas,” Kariņš komentē Rīgas bedres

2019. gada 13. februārī 9:33

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") iecerējis tikties ar satiksmes ministru Tāli Linkaitu (JKP), lai pārrunātu situāciju ar bedrainajām Rīgas ielām, tā intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" pauda Kariņš. 

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vienlaikus premjers uzsver, ka atbildība par bedrainajām galvaspilsētas ielām jāuzņemas Rīgas domei. Tikšanās laikā ar satiksmes ministru Kariņš vēlas noskaidrot, cik daudz naudas valsts iegulda Rīgā. Tāpat premjers vēlas noskaidrot, kāds ir galvaspilsētas ceļu sadalījums – vai ir ceļu posmi, kas atrodas valsts atbildībā.

Valdības vadītājs akcentēja, ka pagaidām nesaskata iespējas, kā valsts varētu ātri un efektīvi iesaistīties Rīgas bedraino ielu problēmas risināšanā.

Premjers intervijā "900 sekundēm" atzina, – lai arī ikdienā viņš tiek vests ar "diezgan glauniem limuzīniem", tomēr bedraino ielu dēļ teju vai plombas krīt ārā no zobiem. Valdības vadītājs uzskata, ka ielu sliktais stāvoklis ir cena, ko iedzīvotāji tagad maksā par ilgstoši īstenotu nepareizu politiku un bezdarbību.

"Es neredzu, ka to var viegli risināt, tas tomēr ir Rīgas domes atbildības jomā. No valdības puses teorētiski vienīgais, ko varētu darīt, – piešķirt naudu Rīgas pašvaldībai, lai varētu labot ceļus. Mums nav tādas naudas. Šobrīd mēs varam prasīt vienīgi, lai Rīgas dome izdara to, kas ir viņu atbildības sfērā," norādīja Kariņš.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā iepriekš vēstīts, otrdien, 12.februārī, ap plkst.23.00 Krasta ielā Rīgā vairākas automašīnas vienlaicīgi iekļuvušas avārijas situācijā.

Kāds LNT raidījuma “900 sekundes” skatītājs iesūtījis video, kurā redzamas septiņas automašīnas, kas vienlaicīgi ir avārijas situācijā, nolauzušas riteņus, nespēj braukt tālāk dēļ bedrēm. Tas noticis laikā, kad satiksme nav intensīva.

Tāpat iepriekš jau vēstīts, ka mainīgo laikapstākļu dēļ uz galvaspilsētas ielām pastiprināti veidojas bedres, un atsevišķas Rīgas ielas to dēļ jau kļuvušas bīstamas.

Saistībā ar bedru radītajiem zaudējumiem apdrošinātāji lielāko pieteikumu skaitu saņem no autovadītājiem Rīgā, tā šonedēļ intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins.

Tikmēr uz Jorģa Zemitāna tilta Rīgā uzstādītas ātrumu ierobežojošas ceļazīmes, līdz ar to turpmāk tur pārvietoties varēs ar ātrumu 30 kilometri stundā. Šāds lēmums pieņemts, jo mainīgo laikapstākļu dēļ uz tilta strauji veidojas bīstamas bedres. 

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm