tv3.lv

Latvijā populārākas kļūst automātiskās ātrumkārbas, liecina dati par CSDD eksāmeniem

Piecu gadu laikā vairāk nekā trīskāršojies to autovadītāju skaits, kuri braukšanas eksāmenu kārto automašīnā ar automātisko ātrumkārbu. Auto eksperti ir pārliecināti, ka tas noteikti uzlabo satiksmes drošību, un nākotnē tiek prognozēts, ka katrs desmitais eksāmenu kārtos automašīnā bez sajūga pedāļa.

2016. gada 6. martā 11:41

Īsi pirms iekāpšanas eksāmena automašīnā vaicāta, kāpēc devusi priekšroku pārbaudījumu kārtot ar automātisko ātrumkārbu, Jeļena atbildes vietā retoriski jautā – kāpēc gan sarežģīt dzīvi? “Es nokārtoju tiesības pirms 10 gadiem Maskavā. Pirms pusotra gada pārcēlos uz Latviju un nolēmu iegūt Eiropas autovadītāja apliecību,” saka Jeļena.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto

Tikmēr kāda cita autovadītāja Aleksandra uzreiz pēc eksāmena kā galveno iemeslu šādai izvēlei min braukšanas ērtību, jo sevišķi situācijās, ja pilsētā jānīkst sastrēgumos. “Daudzi pērk mašīnas ar automātisko kārbu, bet vīrieši tik un tā dod priekšroku mehāniskajai kārbai, bet sievietes – automātiskajai,” uzskata Aleksandra.

Abu sieviešu argumenti un pieredze precīzi atspoguļo arī Ceļu satiksmes drošības direkcijas novērojumus. Proti, nereti ārzemēs iegūtās tiesības tiek Latvijā mainītas uz automātisko kārbu, un statiskas ziņā absolūtas līderes ir daiļā dzimuma pārstāves.

Alberts Krūmiņš, CSDD pārstāvis: 

Runājot par vecuma grupām, nav. Ir dažādi cilvēki, tas pieņēmums, ka ir cilvēki gados, neiztur kritiku. Ir arī jauni cilvēki, kas liek. Sievietes, vīrieši – viens pret četri, ir trīs sievietes un viens vīrietis, kas kārto eksāmenus.

Satiksmes drošībai tas nāk par labu

Eksperimentālā kārtā jau 2010. gadā Latvijā varēja braukšanas eksāmenu kārtot arī ar automātisko kārbu. Piecu gadu laikā šādu autovadītāju skaits ir pieaudzis vairāk nekā trīsarpus reižu. Auto eksperts Pauls Timrots uzskata, ka šāds fakts satiksmes drošībai nāk par labu, tomēr šie autovadītāji stipri ierobežo savu pārvietošanās brīvību.

Pauls Timrots, auto eksperts: 

Viņš ir spējīgs braukt tikai varbūt ar katru piekto automašīnu vai katru desmito, līdz ar to viņš ir diezgan nederīgs autovadītājs kaut vai pēc balles, mājā braucot vai kaut vai, ja viņš grib no kāda aizņemties mašīnu, viņš var aizņemties reti kuru auto.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

 

Eksperts ir pārliecināts, ka tik drīz Latvijā proporcija starp automašīnām ar mehānisko un automātisko kārbu nemainīsies. Tikmēr CSDD paredz, ka jau tuvākajos gados pašreizējie skaitļi vismaz trīskāršosies.

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm