tv3.lv

Krievijas atbildes sankcijas ierobežos automašīnu ievešanu

Krievijas atbildes pasākumi uz Rietumvalstu noteiktajām sankcijām ir sagatavoti. Krievijas puse gan sagaida, ka uzvarēs veselais saprāts un to nebūs nepieciešamības ieviest, par to paziņojis Vladimira Putina padomnieks Andrejs Belusovs.

2014. gada 11. septembrī 22:19

Belusovs atzinis, ka atbildes sankciju varētu ierobežot automašīnu un dažu vieglās rūpniecības preču ievešanu Krievijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Mums ir daudz produktu ārpus lauksaimniecības sektora, kuru jomā mūsu partneri, vispirms jau Eiropā, ir vairāk atkarīgi no Krievijas, nekā Krievija no tiem. Tas attiecas uz automašīnu, galvenokārt lietotu, ievešanu. Atbildes sankcijas attieksies arī uz vairākiem vieglās rūpniecības preču veidiem, kurus mēs paši jau spējam saražot,” pavēstīja Putina padomnieks.

Skaties.lv jau ziņoja, ka Eiropas Savienības jaunākās sankcijas pret Krieviju tiks ieviestas rīt, tā ziņo avoti Briselē. Šāds solis ir domāts, lai turpinātu spiedienu uz Krieviju, kas tiek apsūdzēta par atbalstu Ukrainas separātistiem.

Jaunās sankcijas ierobežos Krievijas kompāniju, īpaši, enerģētikas jomas pārstāvju pieeju aizņēmumiem Rietumu tirgos, kā arī paplašinās vīzu izsniegšanas ierobežojumiem un aktīvu iesaldēšanai pakļauto Krievijas amatpersonu “melno sarakstu”.

Eiropas Savienības lēmums sekojis vairāku Eiropas līderu telefoniskai apspriedei. Dažas dalībvalstis gan iebilda pret jaunām sankcijām, norādot, ka jādod iespēja saglabāt Ukrainā panākto pamieru.

Vācijas kanclere Angela Merkele paziņojusi, ka sankcijas ir jāievieš – tiesa gan, Vācija arī būšot pirmā, kas aicinās tās atcelt, ja Ukrainā panāktais pamiers spēs noturēties un tiks īstenots miera plāns, kam piekritusi gan Ukraina, gan Krievija, gan arī separātisti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Neraugoties uz to, Krievija jau paziņojusi, ka gatavo atbildes reakciju, kas būs adekvāta ekonomiskajiem zaudējumiem, ko radīs Eiropas Savienības sankcijas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm