tv3.lv

Ko der ielāgot, pērkot klasisku auto?

Vai vērts automašīnu restaurēt un cik bīstami ir pirkt auto, uz kura manāmas nelielas rūsas pēdas? Padomus, kas jāņem vērā, pērkot klasisku automašīnu, sniedz automašīnu restaurācijas eksperts ”Riga Master Workshop” īpašnieks Māris Bebris.

2014. gada 9. septembrī 12:36

1. Apzinies mašīnas vērtību!

Iegādājoties klasisko automobili, vispirms skaidri apzinies, kādam nolūkam to pērc. Tikai pēc tam dodies apskatīt variantus, kādus piedāvā tirgotāji. Ja plāno, ka tavs klasiskais auto kalpos kā kolekcionāra investīcija, tad galvenā vadlīnija ir – ”jo orģinālāks, jo vērtīgāks”. Interesants ir fakts, ka oriģināla vai reta krāsu kombinācija spēj ievērojami paaugstināt auto cenu un vērtību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viena no pasaulē dārgākajām un ekskluzīvākajam retro automašīnām ir 1962. gada ”Ferrari 250 GTO Berlinetta”. Šā gada augustā izsoļu namā ”Bonhams” pārdeva šo klasisko auto par vairāk nekā 38 miljoniem ASV dolāru.

Foto: REUTERS/SCANPIX

Foto: REUTERS/SCANPIX

2. Uzmanību – rūsa!

Rūsas ”medībās” rūpīgi izpēti riteņu arkas, vietas ap lukturiem, apmales zem durvīm, pašu durvju rāmi no ārpuses un iekšpuses, priekšējo un aizmugurējo logu rāmjus, kā arī rezerves riteņa zonu – šajās vietās rūsa rodas visbiežāk. Īpaši piesardzīgam jābūt, ja rūsa klāj būtisku daļu grīdas un virsbūves paneļu.

Foto:  ClicPhoto Studio /Flickr

Foto: ClicPhoto Studio / Flickr

3. Dodies izmēģinājuma braucienā!

Pērkot klasisku automašīnu, nepieciešams vismaz 20 minūtes ilgs izmēģinājuma brauciens. Šajā laikā varēs manīt kādas nopietnākas problēmas, ja tādas ir.

Ieklausies visos trokšņos, kas šķiet aizdomīgi. Sajūti, kā auto izbrauc asus pagriezienus un brauc pāri nelīdzenumiem. Ikviens sīkums, kas liekas neparasts, var izrādīties nopietns bojājums, kuru bez izmēģinājuma brauciena nemaz nevarētu ievērot.

4. Aplūko salonu!

Klasiskas automašīnas vērtību lielā mērā nosaka tas, vai detaļas (sēdekļi, apdare, panelis, spogulis utt.) ir rūpnīcas oriģināli, un cik daudz detaļu trūkst. To var izvērtēt pēc automašīnas rokasgrāmatas un/vai fotogrāfijām, tāpēc šis nav vieglākais posms retro auto iegādes procesā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

5. Paredzi budžetu restaurācijai!

Var gadīties ļoti labs pirkums, ja iepriekšējais saimnieks automobili ir lolojis tā, ka restaurācija nav nepieciešama. Ja ir vēlme iegādāties klasisko auto, taču nav laika pievērsties konkrētā modeļa izpētei, ir šaubas par tehnisko stāvokli vai detaļu un komplektācijas autentiskumu, izpētes darbu veikšanu var uzticēt šīs jomas profesionāļiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm