tv3.lv

Katrs ceturtais autovadītājs ir potenciāls slepkava, atzīst CSDD

”Katrs ceturtais autovadītājs ir potenciāls slepkava pie auto stūres, jo viņš regulāri vai nu zvana pa telefonu, vai saņem un sūta īsziņas, vai arī sērfo internetā,” saka Ieva Bērziņa, CSDD pārstāve.

2015. gada 13. septembrī 15:33

CSSD dati liecina, ka 16% autovadītāju sērfo internetā, un tas ir visbīstamākais ceļu satiksmē.
Auto jomas eksperts Uģis Vītols šādus šoferīšu paradumus komentē vienā vārdā – nihilisms. ”Tāpēc par to ir nemitīgi jārunā. Tāpat kā mēs runājam par dzērājšoferiem, Ir jārunā, lai tam pievērstu uzmanību. Tad varbūt bērni pievērsīs uzmanību,” viņš akcentē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

U. Vītols norāda, ka šobrīd piesprādzēšanās ir viena no lietām, kas Latvijā uzlabojusies, jo tagad neviens vismaz vairs nebrīnās, ka autovadītājs vai pasažieris izmanto drošības jostu.

Šogad policija sastādījusi vairāk nekā 2,3 tūkstošus protokolu tiem, kuri mīl runāt pa telefonu, vadot spēkratu. Uzmanības novēršana no brauktuves apdraud gan autovadītāju, gan citus, uzsver gan likumsargi, gan auto eksperti.

Zināšanai! Vienas sekundes laikā, braucot ar ātrumu 50 kilometri stundā, automašīna nobrauc 14 metrus. Braukšanu pie stūres un sērfošanu internetā var imitēt, palūdzot, lai braukšanas laikā kāds uz brīdi aiztaisa šoferim acis. Šajā brīdī ir pavisam vienkārši ar nelielu automašīnas korpusa daļu iebraukt pretējā braukšanas joslā un izraisīt sadursmi.

Skaties video un uzzini vairāk!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm