tv3.lv

Elektroauto infrastruktūra Latvijā ir vēl “bērna autiņos”… Kāpēc tā?

Latvijā reģistrēti tikai nedaudz vairāk par 220 elektromobiļiem. Lielāka daļa no tiem uz Latvijas ceļiem parādījušies 2014. gadā, kad to iegādei bija pieejams Eiropas fondu līdzfinansējums. Taču šobrīd elektromobiļu skaits lielāks nekļūst, jo infrastruktūra tam nav gatava.

2016. gada 20. martā 16:01

Latvijā ir tikai sešas ātrās uzlādes līdzstrāvas stacijas. Tajās elektromobiļa bateriju var uzlādēt līdz 80% pusstundas laikā. Četri no šādiem uzlādes punktiem atrodas Rīgā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Plānots, ka tuvāko divu gadu laikā uz visiem valsts nozīmes ceļiem parādīsies vēl 55 šādas stacijas. Eksperti saka, ka infrastruktūras nepieejamība ir vislielākais bremzējošais faktors elektromobiļu popularitātes veicināšanai.

“Šobrīd atbalsta pakete Latvijā ir ļoti liela – reģistrācijas nodoklis ir nulle, ceļa nodoklis nulle, arī uzņēmuma nodoklis ir tikai 10 eiro, transporta joslu izmantošana un arī gaidām bezmaksas stāvvietas Rīgā,” saka Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrības vadītājs Arnis Bergs.

Bez maksas izmantot stāvvietas elektrotransportam jau šogad varētu atļaut gan Rīgā, gan arī Daugavpilī, bet pilnvērtīgu ātrās elektrouzpildes staciju tīkla izbūvi uz nacionālajiem un reģionālajiem ceļiem varētu pabeigt tikai 2020. gadā.

Foto

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm