tv3.lv

Ekspertu padomi: Ka veiksmīgi pirkt un pārdot automašīnu?

Sākoties jaunajai rudens sezonai, ”Discovery Channel” Latvijas skatītājiem piedāvās jaunākās skatītāju jau iecienītā raidījuma ”Wheeler dealers” (”Auto tirgotāji”) epizodes. Raidījuma vadītājs, pieredzējušais automašīnu tirgotājs ar vairāk nekā 30 gadu pieredzi Maiks Brīvers (Mike Brewer), iepazīstinās ar jaunākajām tendencēm automašīnu tirgū un sniegs padomus, kā pēc iespējas veiksmīgāk restaurēt un pārdot auto.  

2014. gada 24. septembrī 16:01

Raidījuma ”Wheeler dealers” veidotāji iegādājas savu laiku nokalpojušas, bet klasiskas un vērtīgas automašīnas, un restaurē tās, lai pārdotu tālāk par daudz augstāku cenu. “Cilvēki aizvien vairāk iegulda savas finanses taustāmās lietās – nekustamajos īpašumos, automašīnās un dārglietās, tādēļ arī automobiļu vērtība pieaug,” nozari raksturo automašīnu eksperts M.Brīvers.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Salīdzinot ar klasiskajiem automobiļiem, kuru ražotāji daudz uzmanības pievērsa dizainam, mūsdienu automašīnas kļuvušas daudz praktiskākas, uzskata M.Brīvers. ”Es nedomāju, ka pēc 30 vai 40 gadiem piedzīvosim to nostalģiju, kas mūs pārņem šobrīd, skatoties, piemēram, uz 50. un 60. gadu automobiļiem.

Liela daļa auto ražotāju koncentrējas uz praktiskumu nevis dizainu. Neraugoties uz to, mūsdienu automobiļi ir tehnoloģiski ļoti augstu attīstīti. Konkurence starp ražotājiem ir ļoti sīva, kā rezultātā ieguvējs ir patērētājs.

Pirms desmit gadiem, mēs nebūtu varējuši iegādāties ģimenes auto ar gaisa kondicionieri, gaisa spilveniem, navigācijas sistēmu, vieglmetāla diskiem un elektriskajiem spoguļiem. Šodien tās visas ir pašsaprotamas lietas.”

Iegādājoties lietotas automašīnas, viņš iesaka izvēlēties jaunākus modeļus. ”No ASV ražotājiem es dodu priekšroku ”Ford” automobiļiem, savukārt no Eiropas pārsvarā izvēlos ”Volkswagen” un zem tā ietilpstošos zīmolus: ”Volkswagen”, ”Audi”, ”Seat”, ”Škoda”.

Arī Āzijas automobiļu tirgus pēdējo desmit gadu laikā ir veicis lielu lēcienu kvalitātes ziņā, piedāvājot kvalitāti par saprātīgu cenu, piemēram, Kia automašīnas.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Raidījuma jaunajā sezonā tā veidotāji skatītājiem piedāvās ieskatīties gan klasisku automašīnu atjaunošanas procesā, restaurējot Lincoln Continental, gan seno spēkratu atjaunošanā, kā arī mūsdienu auto uzlabošanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm