CSDD pārmaiņu priekšvakarā atklāj, cik daudz kursanti eksāmenus kārtojuši citā valodā

30. septembrī 9:14

No 1. oktobra Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) rīkotie eksāmeni tiks pieņemti tikai valsts valodā. Tāpat direkcijas vadītāja amatā stāsies Aivars Aksenoks, pārņemot pienākumus no līdzšinējā ilggadējā vadītāja Andra Lukstiņa.

Kā sarunā ar TV3 raidījumu “900 sekundes” norāda Aksenoks, iepriekš nav ticis reģistrēts tas, kādā valodā cilvēks kārto eksāmenu – katrs potenciālais autovadītājs uz datora izvēlējies valodu, kurā tiek pildīts eksāmens.

Šogad CSDD eksāmenu svešvalodā kārtojuši 12% iedzīvotāju. Kā norāda CSDD valdes priekšsēdētājs, tad viņu starpā ir arī ārzemnieki, kas vēlējušies kārtot eksāmenu krievu valodā.

Līdz šim ir bijusi iespēja kārtot biļetes angļu valodā un tā tas saglabāsies arī turpmāk, norāda Aksenoks. Krievu valodā eksāmenu kārtot varēs tie, kas nav Latvijas valstspiederīgie, tātad ārzemnieki.

Starp potenciālajiem autovadītāja apliecību ieguvējiem ir studenti, bēgļi un daudzi ārvalstu strādnieki, kas vēlas strādāt par profesionāliem autovadītājiem un viņiem ir nepieciešams 95. kods, līdz ar to šī iespēja kārtot eksāmenu krievu valodā tiks saglabāta.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm