tv3.lv

Ceļu policisti pieteikuši karu autovadītājiem, kuri nelieto virziena rādītājus!

Šogad par virziena rādītāju nerādīšanu sodīti divreiz vairāk autovadītāju nekā iepriekšējā gadā. Viņu skaits sasniedzis gandrīz divus tūkstošus! Policija nolēmusi pielikt punktu šim nihilismam.

2015. gada 3. septembrī 8:34

Tikmēr eksperti atzīst, ka pagriezienu nerādīšana ir ne tikai ceļu satiksmes pārkāpums, par ko var piemērot soda punktus, bet tas arī rada nopietnus draudus satiksmes drošībai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc autoekspertu domām, pēdējos gados palielinājies to vadītāju skaits, kuri nerāda pagriezienus. Šādiem šoferiem var arī uztaurēt, ja jau nekas cits nelīdz un cilvēki paši aizmirsuši ceļu satiksmes noteikumus.


Juris Zvirbulis, autoeksperts, LAMB prezidents:

Bieži ir tā, ka viens “noraujas”, aizbrauc vai neparāda, ko vajag, bet pārējie noskatās un nodomā – kāpēc es tā nevaru? Tad aiziet kā sniega pika. No sākuma drusciņ, pēc tam vairāk un vairāk, un tad aiziet līdz kopējam nihilismam.

Virziena rādītājus šoferi visbiežāk nelieto, pārkārtojoties no vienas joslu uz otro vai izbraucot no apļa. Paši aptaujātie autovadītāji atzīst, ka viņiem traucē pagriezienu nerādīšana. “Tāpēc, ka es nevaru paredzēt, kā viņi rīkosies. Es vienmēr cenšos rādīt,” norāda autovadītājs Ainārs. Uz jautājumu, kāpēc, viņaprāt, citi šoferi nerāda virzienrādītājus, viņš pauž: “Neuzmanība, necieņa bieži.”

Šim pārkāpumam policija sāka pievērst pastiprinātu uzmanību, un šā gada pirmajos astoņos mēnešos sodīto autovadītāju skaits dubultojies salīdzinājumā ar tādu pašu periodu pērn. Tas pietuvojies gandrīz diviem tūkstošiem.

Foto: LETA

Foto: LETA

Normunds Krapsis, VP Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks: Pirmkārt, virziena rādītāju nerādīšana var izprovocēt kādu ceļu satiksmes negadījumu. Otrkārt, tas rada neērtības citiem satiksmes dalībniekiem. Mēs esam pārskatījuši savu darba taktiku un turpināsim tālāk, skatīties, lai tiek ievēroti noteikumi.

Sods par pagriezienu nerādīšanu ir 15 eiro un 1 soda punkts.

Skaties video!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm