tv3.lv

Brīdina par krāpniekiem, kuri apzināti izraisa avārijas

Izkrāpto atlīdzību apjoms Latvijā ir vidēji 10% no visām izmaksātajām apdrošināšanas atlīdzībām, un visbiežāk krāpšanas gadījumi konstatēti OCTA un KASKO segmentos.

2016. gada 28. martā 10:17

Pēdējos gados arvien biežāk konstatētas inscenētu avāriju shēmas, mērķtiecīgi iesaistot godprātīgus autovadītājus. Latvijas Apdrošinātāju asociācija apkopojusi pazīmes un situācijas, kas liecina par šādām darbībām, un aicina ziņot par iespējamiem krāpniekiem laikus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tipiska inscenēta satiksmes negadījuma shēma ir, izmantojot divas automašīnas tā, lai viena saņemtu atlīdzību saskaņā ar OCTA polisi, bet otra – ar KASKO.

Pirmā braucošā automašīna veic strauju bremzēšanas manevru, kura dēļ aizmugurē braucošais, par upuri izvēlētais spēkrats, nespējot izvairīties no sadursmes, ietriecas un bojā priekšā esošā auto aizmugurējo daļu. Ja tomēr šīs izvēlētās automašīnas vadītājs paspēj nobremzēt, sadursmi nodrošina aiz tās braucošā trešā automašīna, nebremzējot un ietriecot to pirmā auto aizmugurē.

Kopumā krāpnieciskie OCTA gadījumi visbiežāk konstatēti sadursmēs, kas notikušas apļveida krustojumos un stāvlaukumos vai to piebraucamajos ceļos, tāpēc tur vēlams būt īpaši uzmanīgiem.

Vienlaikus krāpnieki izmanto jebkuru sev izdevīgu situāciju, kad nebremzējot vai palielinot ātrumu iespējams izraisīt sadursmi, kurā teorētiski saskaņā ar noteikumiem vainīgs būs otrs satiksmes dalībnieks.

Par iespējamu apzināti izraisītu avāriju var liecināt:

  • priekšā braucošā auto pārāk strauja bremzēšana bez acīmredzama iemesla, kā arī aizmugurē esošā auto distances neievērošana;
  • negadījumā iesaistītā, cietušā spēkrata vadītāja aicinājums nesaukt policiju un iztikt ar saskaņotā paziņojuma aizpildīšanu, neskatoties uz būtiskiem bojājumiem;
  • negadījumā iesaistītā, cietušā spēkrata vadītāja neadekvāta reakcija, piemēram, bezrūpība;
  • negadījumā iesaistītā spēkrata aizdomīgi liels bojājums, notiekot nelielai sadursmei.

Ja radušās aizdomas par krāpniecisku darbību, aicinām:

  • nekavējoties ziņot policijai;
  • nepamest notikumu vietu pirms ieradusies policija;
  • nofotografēt negadījumā iesaistītos transporta līdzekļus notikuma vietā;
  • apzināt aculieciniekus, kuri apstājušies sadursmes vietas tuvumā un iegūt viņu kontaktinformāciju. Ja jūsu spēkrats nav aprīkots ar video reģistratoru, jautājiet lieciniekiem – varbūt kādam no viņiem būs jums noderīgs

“Nereti autovadītāji pat nenojauš, ka kļuvuši par krāpnieku upuriem, un to dēļ nāksies maksāt vairāk par savu OCTA vai KASKO apdrošināšanas polisi, jo mainīsies bonus-malus klase. Krāpnieku dēļ apdrošinātāji ir spiesti jebkuru aizdomīgu gadījumu rūpīgi izmeklēt, kas paildzina atlīdzību izmaksu godprātīgiem autovadītājiem. Tāpat iedzīvotājiem jāzina, ka par apdrošināšanas krāpšanu var saukt pie kriminālatbildības,” norāda Latvijas Asociācijas prezidents Jānis Abāšins.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm