Autovadītājus aicina ievērot jauno atpazīšanas zīmi "Riepa ar rītdienu"

Noteikumi paredz, ka ziemas riepas automašīnām obligāti jālieto no 1. decembra, taču nereti sals uznāk jau novembrī. Un tad rodas jautājums, kur likt vecās, iespējams, nodilušās un nevajadzīgās riepas, un kā atbildīgi izturēties pret vidi.

2018. gada 5. novembrī 10:29

Gaisa temperatūra un laikapstākļi Latvijā var krasi mainīties ik pārdienas, tāpēc atbildīgākie autovadītāji jau vasaras riepas nomainījuši uz ziemas riepām. Taču – kā rīkoties ar vecajām riepām? Iespējams, daudzi tās uzglabā garāžās, citi izmet atkritumu tvertnēs, vēl kāds pamet grāvmalās, kas nudien nav risinājums. Tomēr šoruden daudzviet riepu maiņas punktos būs pamanāma jauna atpazīšanas zīme “Riepa ar rītdienu”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tā ir Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociācijas (LRAA) biedru radīta atpazīstamības zīme, kas apliecina, ka importētājs ir noslēdzis līgumu ar nolietoto riepu apsaimniekotāju. Tas nozīmē, ka, pērkot riepas ar šo zīmi, pircējs varēs bez maksas atstāt tikpat lielu skaitu savas nolietotās riepas konkrētajā tirdzniecības vietā.

Šādi LRAA vēlas aicināt patērētājus pirms riepu iegādes interesēties, vai tirdzniecības vietā ir iespējams nodot riepas pārstrādei bez maksas, jo tas nozīmē, ka tirdzniecības vieta sadarbojas ar importētājiem, kuri godprātīgi pilda likuma prasības attiecībā uz nolietoto riepu apsaimniekošanu, norāda LRAA vadītāja Tīna Lūse.

Jāpiebilst, ka otrdien, 6. novembrī, plkst. 13.00 Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) un LRAA parakstīs sadarbības memorandu, kā arī plašākai sabiedrībai prezentēs atpazīstamības zīmi “Riepa ar rītdienu”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm