Praktisks eksperiments: Kā Latvijā sertificēt LED pēcpārdošanas spuldzes?

25. maijā 19:04

Raidījums “Auto ziņas” atgriežas pie stāsta par “Osram” LED retrofit spuldzēm, kuras paredzēts uzstādīt halogēna H7 standarta spuldžu vietā. Automašīnu saraksts, kam LED spuldzes homoloģētas Vācijā, nemitīgi tiek paplašināts, taču Latvijā spuldzes līdz šim nebija “legālas”. Tagad CSDD piedāvā spuldzes sertificēt konkrētai automašīnai. Raidījums kopā ar “Osram” tirgotāju “KG Knutsson” lūko uzzināt, kā šī sertificēšana notiek.

Tā kā LED spuldžu komplekta cena veikalos ir ap 150 eiro, vispirms jānoskaidro, vai “Osram” paredzējis LED spuldžu uzstādīšanu konkrētajai automašīnai. Pirmais variants – ieiet “Osram” mājaslapā, kur var atrast sarakstu modeļiem, kam drīkst veikt maiņu uz LED spuldzēm. Jāņem vērā, ka šis saraksts tiek pastāvīgi papildināts ar arvien jauniem, tostarp vecāka izlaiduma, automašīnu modeļiem. Ja paši netiekat skaidrība, labāk griezties pie “Osram” pārstāvja.

Pašu spuldžu maiņu patiešām labāk uzticēt speciālistiem, jo noteiktiem automašīnu modeļiem var būt nepieciešams papildaprīkojums – pārejas, speciāli vāciņi un pat CAN bloki, kas neļauj “izmest kļūdu”. Lai gan “Osram” LED spuldze paredzēta uzstādīšanai halogēna lampiņas vietā, tā ir masīvāka.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kad visas manipulācijas ir galā, ieteicams vēlreiz noregulēt starmešus un doties uz CSDD sertifikāciju. Informāciju par to var atrast CSDD mājaslapas sadaļā Transportlīdzekļu sertifikācija. Sertifikāciju veic par maksu un tikai pēc iepriekšēja pieraksta, un pagaidām tikai Rīgā.

Atbilstība “Osram” sarakstam sevišķi rūpīgi jāpārbauda tā saucamā feislifta un pārejas modeļu īpašniekiem. Sertifikācijā tiek pārbaudīts lukturu marķējums un veikti fotouzņēmumi. Tas nepieciešams, lai izslēgtu vēlākas manipulācijas ar lētākām Āzijas izcelsmes LED spuldzēm.

Raidījumā izmantotā “Volkswagen Crafter” uzstādītie “Osram” atbilst CSN prasībām.

Pakalpojuma cena ir 46 eiro vieglajai automašīnai un 77 komerctransportam. Automašīnas īpašnieks saņem atbilstošu izdruku, kas nav jātur transportlīdzeklī, jo CSDD jau veicis atbilstošu ierakstu reģistrā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm