“Auto ziņu” Lexus RZ 450e pirmais tests Francijā

22. martā 9:27

Daļēji elektrizēti Lexus ir ierasti, jo pie mums Latvijā gandrīz neviens šīs markas automobilis nepamet autosalonu bez hibrīdiekārtas. Bet kā ar Lexus elektromobiļiem?

Līdz šim japāņu luskuszīmols bijis pagalam pieticīgs bezizmešu automašīnu lauciņā, un izlīdzējies ar elektromobili uz parasta UX modeļa bāzes – UX300e. Nu pienācis laiks izlaist kārtīgu elektroauto.

Tā nosaukums ir Lexus RZ450e, un pirmā iepazīšanās ar šo krosoveru notika Francijā. RZ450e tapis uz jaunās Toyota elektromobiļu platformas e-TNGA. Summārā jauda zirgspēkos sasniedz 313 kilometrus. 71,4 kWh baterijai uzdots īstenot vairāk nekā 400 kilometru sasniedzamību ar vienu uzlādi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Absolūts jaunums ne tikai Lexus, bet industrijā vispār ir aviācijas tipa stūre. Nepilna formāta stūresrats ir tikai elektroniskā aisberga redzamā daļa, jo vainago Lexus izstrādāto “steer by wire” jeb stūrēšana pa vadiem sistēmu. Lexus valodā dēvēta par “One Motion Grip”, tā nesatur mehānisku saiti starp riteņiem un stūres iekārtu, un spēj plašā diapazonā pielāgot stūres pagrieziena leņķi un atpakaļreakciju braukšanas apstākļiem un situācijai. Eiropā Lexus ar šādu stūri varēs iegādāties, sākot ar 2025. gadu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm