tv3.lv

Ātruma limits pie skolām Rīgā visu gadu būs 30 km/h

30 kilometru stundā – šāds ātruma ierobežojums pie mācību iestādēm Rīgā turpmāk būs visu gadu. Galvaspilsētas domes Satiksmes departamentā secināts, ka bērni mācību iestādes apmeklē arī vasarā.

2019. gada 18. jūlijā 7:35

Šī ir tā retā reize, kad ierēdņu lēmumu atbalsta gan satiksmes drošības eksperti, gan pilsētnieki.

Līdz šim zīme 30 km/h vasaras laikā tika aizklāta. Vasaras mēnešos autovadītāji pie mācību iestādēm drīkstēja braukt ar pilsētā atļauto maksimālo ātrumu – 50 km/h.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šovasar un turpmāk 30 km/h maksimālā ātruma ierobežojošās zīmes vairs netiks aizklātas. Ātruma ierobežojums saglabāsies visa gada garumā. Viens no iemesliem – bērnu drošība.

Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Ilze Dimante skaidro iemeslus, kāpēc nolemts par labu ātruma samazināšanai pie mācību iestādēm: “Jo pie skolām atjaunoti sporta laukumi un daudzi bērni arī vasarā dodas uz skolām un pavada tur laiku, tas ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc pieņēmām šādu lēmumu”.

Tas, ka bērni atsevišķu skolu teritorijā ir teju tikpat daudz kā mācību laikā, nav pārspīlējums. Bērni izmanto spēļu un treniņa infrastruktūru arī vasaras mēnešos.

Arī Drošas braukšanas skolas vadītājs Jānis Vanks atbalsta lēmumu samazināt maksimālo atļauto braukšanas ātrumu pie mācību iestādēm visa gada garumā. Satiksmes drošības eksperts piebilst, ka līdzšinējā ātruma mainīšana būtībā putroja galvu autovadītājiem. Tagad rudenī vairs nebūs jāpierod pie jauninājuma, jo tas vairs nebūs nekas jauns.

“Ja ir pieņemts, ka tur ir 30, tad ir 30. Visi pie tā pierod un ievēro, tas ir pierašanas jautājums. Būsim reāli, 30 km/h pie skolām un bērnudārziem ir absolūti obligāts pasākums,” piebilst Vanks.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Diemžēl ne visur ātruma ierobežojums tiek ievērots. 30 km/h ātruma ierobežojums labi darbojas uz nelielām ielām, taču ir ielas, kur abos virzienos ir divas joslas, un daudzi autovadītāji 30 km/h ierobežojumu neievēro.

Neņemot vērā autovadītāju pretošanos ātruma ierobežojumam, vietējie iedzīvotāji, kuriem ir mazi bērni, ātruma ierobežojumu atbalsta. Tas, ka ierobežojums darbosies bez pārtraukumiem, viņuprāt, būs ieguvums.

Drošības eksperti atgādina, ka, braucot ar 30 km/h, bremzēšanas ceļš, salīdzinot ar 50 km/h, samazinās vairāk nekā uz pusi. Braucot ar 50 km/h un pēkšņi bremzējot, līdz pilnīgai apturēšanai nepieciešami 29 metri. 14 metros tiek pieņemts lēmums, bet 15 metri nepieciešami bremzēšanas distancei. Savukārt, braucot ar 30 km/h, reakcijas laikā tiek veikti tikai 8 metri un bremzēšanas ceļš ir 5 metri, kopā, lai apstātos, nepieciešami 14 metri.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm