Arī šopavasar reģionos bez maksas varēs nodot nolietotās riepas

Lai veicinātu iedzīvotāju atbildību un uzlabotu pieejamību pareizai nolietotu riepu utilizācijai, uzņēmums “AJ Power Recycling” sadarbībā kompānijām “3R”, “Ķilupe”, “Vides Serviss”, “Kuldīgas komunālie pakalpojumi”, “Jēkabpils pakalpojumi” un “Zemgales Eko” līdz pat 30. aprīlim rīko vides akciju “Dod riepām otru dzīvi”, kur būs iespējams bez maksas nodot nolietotās riepas, informēja akcijas iniciatori.

21. martā 11:33

Riepu pārstrāde samazina negatīvo ietekmi uz vidi un sniedz iespējas iegūto materiālu izmantot otrreizēji. Pārstrādei savāktās riepas var tikt pārvērstas granulās, kuras plaši tiek izmantotas sporta laukumu segumu ražošanā, celtniecībā, ceļu būvē, dažādu paliktņu, paklājiņu izgatavošanā un citur.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tomēr sabiedrībā tiek novērots arī tas, ka bieži vien autovadītāji neizmanto visas iespējas no riepām atbrīvoties videi draudzīgā veidā – vien 28% aptaujāto nesen veiktajā aptaujā atzina, ka sazinās ar savu atkritumu apsaimniekotāju saistībā ar jautājumiem par atkritumu apsaimniekošanu. Tas liecina vien par to, ka autovadītāji vēl joprojām nav pilnībā informēti par iespējām, kā efektīvi atbrīvoties no nolietotajām riepām. Tādējādi riepu bezmaksas nodošanas akcija ir viens no veidiem, kā mudināt šo sabiedrības daļu utilizēt riepas videi draudzīgā veidā.

2022. gada kampaņas dati pierāda, ka cilvēkiem ir pieaugoša interese atbrīvoties no vecajām riepām, ja tiek nodrošināta bezmaksas riepu nodošanas iespēja. Dati liecina, ka pagājušā gada laikā autovadītāji ir nodevuši gandrīz 5000 nolietotu automašīnas riepu.

Maksa par riepu utilizāciju ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ autovadītāji joprojām izvairās no riepu utilizācijas atbildīgā veidā. 56% auto īpašnieki atzina, ka maksa ietekmē viņu vēlmi nodot riepas otrreizējai pārstrādei. Vidēji par vienas automašīnas riepas nodošanu ir jāmaksā robežās no 2,00 līdz 3,50 eiro. 68% respondenti atzina, ka viegli pieejami bezmaksas nodošanas punkti iedrošinātu viņus aktīvāk nodot nolietotās riepas.

Tādēļ akcijas laikā atkritumu apsaimniekotāji aicina autovadītājus vairākos šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumos – Lielvārdē, Ogrē, Skrīveros, Koknesē, Bauskā, Kuldīgā, Jēkabpilī un Jelgavā – bez maksas nodot nolietotās automašīnu riepas.

Akcijas periodā no vienas automašīnas varēs nodot vienu riepu komplektu (četras vieglo automašīnu riepas). Iebraucot šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā, tiks reģistrēts automašīnas numurs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Nolietotās automašīnu riepas bez maksas tiks pieņemtas:

  1. No 06.03.2023. līdz 06.04.2023. SIA “Vides serviss” šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā Biržu ielā 8B, Bauskā.
  2. No 27.03.2023. līdz 01.04.2023. SIA “Kuldīgas komunālie pakalpojumi” šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā Dārzniecības ielā 9, Kuldīgā.

SIA “Ķilupe” šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumos:

  • No 28.03.2023. līdz 01.04.2023. Skrīveros, Birzes ielā 2A
  • No 04.04.2023. līdz 08.04.2023. Koknesē, Paugu ielā 1D
  • No 10.04.2023. līdz 16.04.2023. Ogrē, Akmeņu ielā 43B
  • No 18.04.2023. līdz 22.04.2023. Lielvārdē, Dravnieku ielā 9C

No 2023. gada 1. aprīļa līdz 30. aprīlim SIA “Jēkabpils pakalpojumi” šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā Zemgales ielā 24/1, Jēkabpilī.

No 2023. gada 14. aprīļa līdz 16. aprīlim SIA “Zemgales Eko” šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā Paula lejiņa ielā 6, Jelgavā.

Pārējā laikā šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumos un citur vieglo automašīnu riepas iespējams nodot par samaksu. Tāpat šajos laukumos iespējams nodot izlietotus svina un cita veida akumulatorus, visu veida baterijas, eļļas filtrus un smēreļļas. Laukumu saraksts pieejams šeit.

AS “AJ Power Recycling” aicina sazināties ar savu autoservisu vai arī vērsties pie reģionālā atkritumu apsaimniekotāja, lai uzzinātu par nolietoto automašīnu riepu nodošanu otrreizējai pārstrādei.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm