tv3.lv

“125 eiro tā ir liela summa!” Iedzīvotāji atbalsta sodu palielināšanu par sliežu šķērsošanu neatļautās vietās

Nākamgad būtiski palielinās sodu par dzelzceļa šķērsošanu neatļautās vietās. Valdība šonedēļ nolēma to paaugstināt no 7 līdz 125 eiro. Satiksmes ministrija ir pārliecināta, ka Saeima grozījumus atbalstīs, jo soda palielināšana var likt daudz nopietnāk padomāt, pirms šķērsot dzelzceļu neatļautā vietā. Tas var izglābt vairākas dzīvības.

2019. gada 18. jūlijā 8:09

Ogrē stacijas teritorijā sliežu šķērsošana neatļautās vietās ir ikdiena, neņemot vērā, ka vilcienu ātrums šajā vietā var sasniegt 70 kilometrus stundā, bet cilvēkus draudi pakļūt zem vilciena riteņiem neattur.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lai dotos pāri sliedēm, vienuviet pat sabojāts arī žogs. Kā stāsta vietējie iedzīvotāji, dzelzceļa darbinieki to regulāri salabo, bet pārgalvīgie cilvēki, kas vēlas te pāriet pāri, šo žogu atkal sabojā, un tas notiek vismaz vienreiz mēnesī.

Blakus žogam, kuru regulāri sabojā, ir automazgātuve, un tās darbinieks stāsta, ka ir savi apsvērumi, kāpēc šeit iet pāri sliedēm. “Tuvāk cilvēkiem pāriet pāri sliedēm, uz veikalu tuvāk aiziet. Tunelis diezgan ir tālu vai gājēju pāreja. [..] visu laiku lauž un lauzīs.”

Šogad dzelzceļa nelaimes gadījumos gājuši bojā jau 11 cilvēku, bet trīs bija ievainoti. Šobrīd sods par dzelzceļa šķērsošanu neatļautās vietās ir 7 eiro, bet šonedēļ valdība savā pēdējā sēdē pirms vasaras pārtraukuma apstiprināja Dzelzceļa likuma grozījumu priekšlikumu Saeimai, piedāvājot šo sodu palielināt līdz 125 eiro.

“Saeimai būs pēdējais vārds. Domāju, ka šeit diskusijas lielas nebūs, mēs to uzskatām par tehnisku. Dzelzceļa līniju šķērsošana ir ļoti aktuāls jautājums, it sevišķi, ja runājam par to, ka tuvojamies būvniecības stadijai “Rail Baltica”, kad runa jau ir par citiem dzelzceļa ātrumiem,” uzsver Satiksmes ministrijas Dzelzceļa departamenta direktors Patriks Markēvičs.

LNT Ziņu aptaujātie iedzīvotāji šādu sodu palielināšanu atbalsta.

Jāpiebilst, ka sākumā paredzēts brīdinājums un tikai pēc tam – par atkārtotu pārkāpumu, ejot pāri sliedēm, – sods var pieaugt līdz pat 125 eiro.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šogad sods par dzelzceļa šķērsošanu neatļautās vietās būs 7 eiro. Kad Saeima izskatīs grozījumus trijos lasījumos un apstiprinās tos, tad sods tiks pacelts līdz 125 eiro. Visticamāk, tas būs jau nākamgad.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm