tv3.lv

Atsāktas bezmaksas ekskursijas cilvēkiem vecumā virs 55 gadiem

2021. gada 7. jūlijā 8:40

Īpašu atsaucību guvušas bezmaksas veselību veicinošas ekskursijas senioriem. Ar Eiropas Savienības atbalstu ir izveidoti vairāki maršruti, kuros aicināti piedalīties cilvēki vecumā virs 55 gadiem. Ekskursijas Covid-19 ierobežojumu dēļ bija pārtrauktas, taču tagad vakcinētie cilvēki atkal var doties iepazīt Latviju.

Autobuss ar ekskursantiem piestāj pie viena no ceļojuma pieturas punktiem. Tā ir Morberga vasarnīca Jūrmalā, kur apmeklētāji sākumā klausās nelielu stāstījumu par ēkas tapšanas laika vēsturi. Ekskursijas vadītājs izstāsta dažādus faktus par laiku, kad celta ēka, un par tās pirmajiem īpašniekiem.

“Šis projekts ir atsācies, jo ir atcelti pulcēšanās ierobežojumi. Mēs, kas esam vakcinēti vai pārslimojuši, drīkstam piedalīties šajās ekskursijās.” Gids Jānis Riekstiņš norāda, ka ikvienam, kurš vēlas piedalīties izbraucienā, ir jāapliecina Covid-19 pārslimošanas vai vakcinācijas fakts.

Ekskursijas cilvēkiem vecumā virs 55 gadiem ir izstrādātas sešiem maršrutiem. Ir iekļautas populārākās Latvijas apskates vietas. Taču tas nav viss, ekskursijas laikā notiek arī veselību veicinošas nodarbības.

“Mums ir gan veselību veicinošas lekcijas, gan veselīgas vingrošanas, gan arī radošās darbnīcas. Seniori var darboties ar savām rociņām, kaut ko izveidot par piemiņu, bagātināt savu dzīvi,” stāsta gids.

Pieteikšanās iespējama mācību centra ”Alfa” mājaslapā, to var viegli atrast meklētājā. Redzams, ka tuvāko datumu izbraucieni jau ir aizpildīti. Taču tā nav liela bēda, jo šīs ekskursijas turpināsies vēl visai ilgu laiku, līdz pat 2023. gada pavasarim.

“Gan vingrošana noder, gan objektu apskate ir kolosāla.” Ekskursijas dalībniecei Regīnai šīs ekskursijas ir ļoti iepatikušās. Viņa piedalās jau otrajā izbraucienā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Šī ir jau otrā reize. Mēs gaidījām, kad varēs atkal atsākt šīs ekskursijas. Beidzot tas laiks pienācis. Tā ir ļoti vajadzīga lieta cilvēkiem, kam pāri 55 gadiem, pašiem grūti kur izkustēties,” saka Regīna.

“Skaisti jau tiešām, ka tā rūpējas par pensionāriem, mums ekskursija. Un vēl tās pusdieniņas, tas ļoti patīkami,” saka ekskursijas dalībniece Rita.

Pēc Morbergu vasarnīcas, pusdienām un pastaigas gar jūru ekskursanti devās vēl tālāk uz Ķemeriem. Jārēķinās, ka, dodoties ekskursijā, diena būs noslogota no rīta līdz pat pēcpusdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm