tv3.lv

ASV stratēģiskie bumbvedēji veikuši treniņlidojumus Baltijas jūras reģiona gaisa telpā

Trešdien, 3. martā, ASV Gaisa spēku stratēģiskie bumbvedēji “B-1B Lancer” no 7. bumbvedēju brigādes Daiesas Gaisa spēku bāzē Teksasā veikuši treniņlidojumus Baltijas jūras reģiona gaisa telpā, lai stiprinātu NATO dalībvalstu Gaisa spēku savstarpējo sadarbību un savietojamību.

2021. gada 3. martā 18:29

Kā portālu Skaties.lv informē Aizsardzības ministrija, treniņlidojuma laikā ASV gaisa kuģi trenēja sadarbību un savietojamību ar Dānijas gaisa spēku gaisa kuģi “F16D”, Polijas Gaisa spēku gaisa kuģi “F16C” un Itālijas un Vācijas Gaisa spēku iznīcinātājiem “Eurofighter”, kas šobrīd rotācijas kārtībā veic patrulēšanu NATO gaisa telpā virs Baltijas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“B-1B Lancer” un Itālijas Gaisa spēku iznīcinātāji “Eurofighter” veica zemo lidojumu virs Viļņas un Rīgas lidlaukiem, tad “B-1B Lancer” eskortu nomainīja Vācijas Gaisa spēku iznīcinātāji ”Eurofighter” un veica pārlidojumu virs Tallinas lidlauka.

Misijas kontroli nodrošināja Kontroles un ziņošanas centrs “Lielvārde”.

“Šodienas treniņlidojums ir apliecinājums Alianses nepārspējamajam spēkam un spējām,” norāda ASV Gaisa spēku komandieris Eiropā un Āfrikā ģenerālis Džefs Harrigians.

“Nav tāda globāla izaicinājuma, kuru mēs nespētu kopējiem spēkiem uzvarēt,” uzsver  ģenerālis Harrigians.

Stratēģisko bumbvedēju treniņlidojumi demonstrē ASV ieguldījumu NATO kolektīvajā aizsardzībā un atturēšanas spēju.

Iepriekš šāds treniņlidojums Eiropā notika 2018. gada novembrī NATO militāro mācību  “Trident Juncture” laikā, kā arī pērn jūnijā un septembrī.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm