tv3.lv

Zviedrijas sociāldemokrāti plāno līdz 24.maijam pieņemt lēmumu NATO jautājumā

Zviedrijas valdošā Sociāldemokrātu partija plāno līdz 24.maijam pieņemt lēmumu jautājumā par iespējamo valsts pievienošanos NATO, piektdien paziņojusi partija.

22. aprīlī 22:40

Ja sociāldemokrāti atbalstīs pievienošanos, parlamentā būs vairākuma atbalsts lūguma iesniegšanai NATO par Zviedrijas uzņemšanu. Sevišķi, ja Somija jau būs pieņēmusi šādu lēmumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā abās valstīs ievērojami pieaudzis sabiedrības atbalsts dalībai NATO.

Zviedrijas Sociāldemokrātiskā partija vēsturiski iestājusies pret valsts pievienošanos NATO, ko apstiprināja arī pēdējā partijas kongresā pērnā gada novembrī, bet Ukrainas karš aktualizējis jautājumu par iestāšanos NATO.

Partijas sekretārs ziņu aģentūrai AFP norādīja, ka partijā pašreiz notiek dialogs par drošības jautājumiem, kas varētu noslēgties 12.maijā. Pēc tam varētu sākties lēmuma pieņemšanas process, bet gala vārds piederēs partijas valdei.

Valdes nākamā tikšanās plānota 24.maijā.

“Bet lēmums pa to, vai saglabāt vai mainīt mūsu nostāju drošības politikā, var tikt pieņemts pirms tam,” norādīja sekretārs.

Nostājas maiņa NATO jautājumā būtu vēsturisks solis Zviedrijas sociāldemokrātiem un var nobruģēt ceļu Zviedrijai uz NATO.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm