tv3.lv

Zviedrija stingrāk ierobežos pulcēšanās iespējas

Pieaugot ar jauno koronavīrusu inficēto skaitam, Zviedrijas valdība pirmdien, 16. novembrī, nolēma stingrāk ierobežot pulcēšanās iespējas – no 24. novembra būs ļauts pulcēties ne vairāk par astoņiem cilvēkiem, vēsta TVR ziņu raidījums “900 sekundes”.

2020. gada 17. novembrī 9:40

Covid-19 ierobežojumi ir jāpastiprina, jo cilvēki neievēro līdz šim noteiktos ieteikumus, kas novedis pie slimības straujas izplatības. Tā lēmumu atkāpties no līdz šim salīdzinoši brīvās pieejas Covid-19 ierobežošanā, skaidro Zviedrijas premjers Stefans Lēvens.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

No 24. novembra būs ļauts pulcēties ne vairāk par astoņiem cilvēkiem, pretstatā līdz šim atļautajiem no 50 līdz 300 cilvēkiem, atkarībā no pasākuma veida. Kā skaidro Zviedrijas premjers, ir redzams, ka valsts iedzīvotāji ir pārstājuši ievērot līdzšinējās rekomendācijas. Tas gan esot saprotami, ņemot vērā vispārēju nogurumu no Covid-19 pandēmijas.

“Bet patlaban tam nav nozīmes. Mums ir jāievēro noteikumi, kas var palīdzēt apturēt vīrusa izplatību, nevis jāseko savām sajūtām. Vīrusam nerūp mūsu sajūtas. Tāpēc ir nepieciešami stingrāki aizliegumi, lai ierobežotu vīrusa izplatību. Situācija mūsu valstī ir daļēji sarežģīta, bet arī vienkārša – mēs dzīvojam skarbā laikā, un kļūst tikai sliktāk. Pildiet savu pienākumu, uzņemieties atbildību, lai apstādinātu vīrusu,” uzsvēris Zviedrijas premjerministrs Stēfans Levēns.

Astoņu cilvēku limits attieksies tikai uz publiskiem pasākumiem un pulcēšanos, piemēram, sporta un kultūras pasākumiem, jo valdībai nav tiesību aizliegt pulcēšanos cilvēku mājās. Skolas un restorāni turpinās darboties, bet restorānos jau ir noteikts, ka pie viena galdiņa drīkst sēdēt maksimums astoņi cilvēki. Valdība arī rekomendējusi netikties ar cilvēkiem ārpus savas mājsaimniecības.

Zviedrija piektdien ziņoja par 5990 jauniem Covid-19 gadījumiem, kas ir lielākais diennakts laikā reģistrētais saslimušo skaits kopš pandēmijas sākuma. Zviedrijā, kuras iedzīvotāju skaits sasniedz 10,3 miljonus, līdz šim inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta 177 355 cilvēkiem, no kuriem 6164 ir miruši.

Pagājušajā nedēļā valdība paziņoja, ka no 20. novembra līdz februāra beigām bāri un restorāni vairs nedrīkstēs tirgot alkoholu pēc plkst. 22.00. Mediji ziņo, ka daudzi klubi un bāri nedēļas nogalē bija pārpildīti, jauniešiem izmantojot pēdējo iespēju izklaidēties vēlu naktī.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pavasarī pietika ar rekomendācijām, lai vairums cilvēku ievērotu distancēšanos un atceltu savus plānus, sacīja premjerministrs, piebilstot, ka tagad tā nav.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm