Žurnāls: Vācija piegādās Ukrainai smagos tankus

Vācijas kanclers Olafs Šolcs beidzot pieņēmis lēmumu par smago tanku “Leopard 2” nodošanu Ukrainai, otrdien vēsta nedēļraksts “Der Spiegel”.

24. janvārī 20:58

Ukraina saņems vismaz tanku rotu, kurā ir no desmit līdz 14 kaujas mašīnu “Leopard 2A6”.

“Leopard 2” tanki tiks piegādāti no Bundesvēra noliktavām, teikts ziņojumā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kopš Krievijas visaptverošā iebrukuma sākuma 2022. gada februārī Vācijas valdība ir kritizēta par ieroču piegādes Ukrainai kavēšanu un bloķēšanu.

Jo īpaši Berlīne ir izjutusi Ukrainas un dažu Rietumu sabiedroto spiedienu saistībā ar ilgi gaidīto galveno kaujas tanku “Leopard 2” piegādi.

Dienas sākumā ABC News ziņoja, ka 12 valstis ir vienojušās piegādāt Ukrainai aptuveni 100 tanku “Leopard 2” pēc Berlīnes apstiprinājuma. Saskaņā ar publikācijā minēto amatpersonas teikto vienošanās tika noslēgtas nesen notikušajā Ramšteinas aizsardzības samitā.

Arī laikraksts “Wall Street Journal” 24. janvārī, atsaucoties uz vārdā neminētām ASV amatpersonām, ziņoja, ka ASV prezidenta Džo Baidena administrācija sliecas nosūtīt Ukrainai ievērojamu skaitu “M1 Abrams” tanku. Šis solis būtu “daļa plašākas diplomātiskas vienošanās ar Vāciju, kurā Berlīne piekristu nosūtīt mazāku skaitu savu tanku “Leopard 2″ un arī apstiprinātu, ka Polija un citas valstis piegādās vairāk vācu ražoto tanku,” teikts ziņojumā.

Plašsaziņas līdzekļos ir parādījušās ziņas, ka Vācija apstiprinātu “Leopard” piegādi, ja ASV piegādātu Kijivai “Abrams” tankus. Tomēr Vācijas valdība ir noliegusi, ka būtu izvirzījusi šādu prasību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Turklāt saskaņā ar žurnāla rīcībā esošo informāciju Berlīne plāno atļaut arī citām valstīm, kuru rīcībā ir Vācijā ražotie “Leopard”, nodot šos tankus Ukrainai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm