Žurku dzīres Indijā: grauzēji notiesājuši 500 kilogramu policijā glabātās marihuānas

Indijas ziemeļos žurkas tiek vainotas simtiem kilogramu marihuānas pazušanā, kas konfiscēta narkotiku tirgotājiem un glabāta policijas noliktavās.

2022. gada 25. novembrī 17:04

“Žurkas ir mazi dzīvnieciņi, un tās nebaidās no policijas,” secinājusi tiesa Mathuras pilsētā pēc tam, kad vietējā policija nav spējusi uzrādīt gandrīz 200 kilogramus konfiscētās marihuānas, ko bija paredzēts izmantot kā pierādījumus kādā nesenā lietā, – vēsta telekompānija CNN.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tiesas dokumentos teikts, ka policijai tika lūgts uzrādīt 386 kilogramus marihuānas, taču apsūdzība tiesai norādīja, ka vairāk nekā 700 kilogrami marihuānas, kas glabājas dažādās noliktavās Mathuras pilsētā, varētu būt pakļauti žurku invāzijai.

Apsēdušas visas malas

Minētais gadījums nav pirmā reize, kad tiek norādīts uz grauzēju uzbrukumu konfiscētajai vielai. Tiesnesis, kas izskatīja lietu, citēja Mathuras policiju, ka grauzēji ir vainojami vairāk nekā 500 kilogramu marihuānas iznīcināšanā, kas bija konfiscēta dažādās lietās un glabājās policijas iecirknī.

Pēc tam tiesa policijai iesniedza vadlīnijas, kā izsolīt vai iznīcināt konfiscēto marihuānu.

“Gandrīz visos policijas iecirkņos ir žurku apdraudējums. Tādēļ ir jāveic nepieciešamie pasākumi, lai nodrošinātu konfiscēto kaņepju aizsardzību,” teikts tiesas dokumentā.

Sapinas liecībās

Vienlaikus liecības par precīzu notikumu gaitu, kas sekoja pēc tam, kad žurkas, iespējams, notiesāja marihuānu, šķiet nedaudz miglainas.

Pēc tiesas sēdes Mathuras pilsētas policijas priekšnieks Martands Prakašs Singhs intervijā CNN sacīja, ka kaņepes “iznīcināja lietavas un plūdi”, nevis žurkas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Tiesā iesniegtajā ziņojumā nebija nekādas atsauces uz žurkām. (..) Policija tikai minēja, ka konfiscētās kaņepes iznīcināja lietavas un plūdi,” viņš teica.

Žurkas kļūst slinkākas

Starp citu, Britu Kolumbijas Universitātes 2016. gadā veiktā pētījumā konstatēts, ka marihuānas galvenā psihoaktīvā viela laboratorijas žurkas padara slinkākas.

Pētnieki apmācīja 29 žurkas veikt eksperimentu, kurā grauzējiem bija jāizvēlas starp vienkāršu vai grūtāku uzdevumu, lai nopelnītu kārumu.

Žurkas parasti izvēlējās grūtāko – bagātīgāk atalgoto – uzdevumu, bet pēc marihuānas lietošanas tās pašas žurkas izvēlējās vieglāko uzdevumu ar mazāku kāruma devu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm