tv3.lv

Ziņojums: bijušais pāvests Benedikts XVI nav reaģējis vairākās lietās saistībā ar vardarbību pret bērniem

Bijušais pāvests Benedikts XVI, kurš bija katoļu baznīcas vadītājs pirms viņa atkāpšanās no šīm amata 2013. gadā, neesot rīkojies saistībā ar četriem vardarbības pret bērniem gadījumiem, noskaidrots Vācijas katoļu baznīcas veiktajā izmeklēšanā.

20. janvārī 16:20

Vardarbības pret bērniem gadījumi notika laikā, kad viņš no 1977. līdz 1982. gadam bija Minhenes un Freisingas arhibīskaps.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ceturtdien, 20. janvārī, Vācijā publicētajā ziņojumā par vardarbību pret bērniem konstatēts, ka bijušais pāvests Benedikts XVI nav rīkojies četros sliktas izturēšanās pret bērniem gadījumos.

Saskaņā ar advokātu biroja Westphal Spilker Wastl (WSW), kas veica izmeklēšanu, sniegto informāciju, Benedikts nespēja novērst vardarbību pret nepilngadīgajiem, kamēr viņš bija Minhenes un Freizingas arhibīskaps no 1977. līdz 1982. gadam.

“Kopumā četros gadījumos mēs panācām vienprātību, ka ir piedzīvota neveiksme,” sacīja advokāts Martins Pušs, kurš iepazīstināja ar attiecīgo ziņojumu.

Divas lietas ir saistītas ar priesteriem, kuri bija likumīgi apsūdzēti par vardarbību pret bērnu bijušā pāvesta laikā, kurš tajā laikā bija pazīstams kā arhibīskaps Džozefs Racingers. Šiem diviem priesteriem atļāva turpināt darbu baznīcā kā mācītājiem.

Baznīca arī nepiemēroja oficiālu disciplinārsodu pret garīdzniekiem, un, šķiet, ka upuriem netika sniegta nekāda aprūpe.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Cita lieta, kurā pāvestu vaino bezdarbībā, bija ap bēdīgi slaveno bērnu varmāku Pīteru H., kurš 1980. gadā tika pārvests no Esenes Vācijas rietumos uz Minhenes un Freizingas arhibīskapiju.

Benedikts apsūdzības noliedz. Arī pašreizējais Minhenes arhibīskaps Reinhards Markss tiek apsūdzēts par neiejaukšanos divos ļaunprātīgas bērnu izmantošanas gadījumos.

Ziņojumā tika atklāti vismaz 497 vardarbības gadījumi Minhenes arhidiecēzē laikā no 1945. līdz 2019. gadam. Sliktā izturēšanās galvenokārt bija saistīta ar jauniem vīriešiem.

Vatikāns ceturtdien pauda “kaunu un nožēlu”, reaģējot uz ziņojumā atklātajām ļaunprātīgajām darbībām.

Attiecīgais ziņojums ir jaunākais skandāls saistībā ar vardarbību pret bērniem, kas ietekmējis katoļu baznīcu. Šīs nedēļas sākumā 94 gadus vecais bijušais pāvests noliedza, ka viņam būtu zināma informācija par seksuālo vardarbību Meksikā bāzētajā katoļu Kristus leģionāru ordenī. Kristus leģionāri dibinātājs Marsiāls Masiels, kurš nomira 2008. gadā, ir apsūdzēts vardarbībā pret vairākiem desmitiem nepilngadīgo.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm