Zināms, kad apritē parādīsies nauda ar jauno karali Čārlzu III

Anglijas Banka paziņoja, ka Lielbritānijā vienlaikus apgrozībā būs karaļa Čārlza III un karalienes Elizabetes II banknotes. Paredzams, ka valūta ar karaļa Čārlza III attēlu nonāks apgrozībā tikai 2024. gada vidū, teikts otrdienas agrā rītā publicētajā Anglijas Bankas paziņojumā, lai gan karaļa portrets, kas būs redzams uz banknotēm, tiks atklāts līdz šā gada beigām.

27. septembrī 9:51

Karalis Čārlzs III parādīsies uz četrām banknotēm – 5, 10, 20 un 50 sterliņu mārciņu banknotēm – un šajās banknotēs nebūs nekādu izmaiņu, izņemot karalienes Elizabetes II attēla aizstāšanu ar karaļa Čārlza attēlu, teikts bankas paziņojumā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Karalienes Elizabetes attēls no naudas zīmēm nepazudīs vienas nakts laikā. Ievērojot karaliskās ģimenes norādījumus “samazināt monarha maiņas ietekmi uz vidi un finansiālo ietekmi”, banknotes ar karalienes Elizabetes attēlu no apgrozības tiks izņemtas tikai tad, ja tās “nolietosies vai tiks bojātas”, norāda banka. Jaunas banknotes ar karaļa Čārlza attēlu tiks izgatavotas, lai “aizstātu nolietotās banknotes un apmierinātu kopējo pieprasījuma pieaugumu pēc banknotēm”.

Līdzīga pāreja notiks arī ar Lielbritānijas monētām, uz kurām attēlota karaliene Elizabete. Saskaņā ar Karaliskās monētu kaltuves datiem monētu ar karaļa Čārlza portretu izgatavošanas un laišanas apgrozībā process aizņems vismaz vairākus mēnešus.

Pāreja uz karaļa Čārlza monētām būs pakāpeniska. Monētas ar karalienes Elizabetes atveidu paliks apgrozībā, kamēr tiks ieviestas monētas ar karaļa Čārlza attēlu. Pašlaik ir gandrīz 30 miljardi monētu ar karalienes Elizabetes seju, kuras, tāpat kā banknotes, tiks nomainītas tikai tad, kad tās būs bojātas vai arī lai apmierinātu pieprasījumu pēc vairāk monētām, teikts arī otrdien izplatītajā Karaliskās naudas kaltuves paziņojumā.

“Tas nozīmē, ka karaļa Čārlza III un karalienes Elizabetes II monētas Lielbritānijā būs kopīgā apgrozībā vēl daudzus gadus,” sacīja Karaliskās naudas kaltuves izpilddirektore Anne Džesoppa.

Lai gan sīkāka informācija par karaļa Čārlza attēlu, kas būs redzams uz monētām, nav izpausta, tas ir jāapstiprina slepenajai padomei – monarha augsta līmeņa padomnieku grupai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uz monētām, uz kurām attēlota karaliene Elizabete, viņa ir vērsta pa labi. Kopš Čārlza II valdīšanas 17. gadsimtā monarhi, izņemot Edvardu VIII, ir vērsti pretējā virzienā nekā viņu priekšgājēji. Karaliskā naudas kaltuve nav apstiprinājusi, uz kuru pusi būs vērsts karalis Čārlzs.

Karalienes Elizabetes nāve ir radījusi jautājumus par viņas attēla izmantošanu ne tikai uz valūtas, bet arī uz ikdienas priekšmetiem, piemēram, kečupa pudelēm, pastmarkām un pastkastītēm. Eksperti apgalvo, ka viņas attēla nomaiņa uz šiem priekšmetiem nebūs lieli izdevumi salīdzinājumā ar kopējām monarhijas izmaksām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm