Zīle: EP satraucas par notiekošo Ukrainā, izpratne ir ļoti liela

2022. gada 3. martā 11:00

Eiropas Parlamenta (EP) amatpersonas ir satrauktas par notiekošo Ukrainā, izpratne ir ļoti liela, intervijā “900 sekundēm” teica Eiropas Parlamenta viceprezidents (NA) viceprezidents.

Vienlaikus viņš teica, ka no kreisā flanga politiķiem vēl ir daudz eiforijas par Kremļa politiku, tāpēc viņš cer, ka attiecīgo valstu ar šādu nostāju valdības nākas pie prāta.

Zīle arī pauda pārliecību, ka Ukraina būtu operatīvi jāuzņem ES kandidātvalsts statusā, apejot birokrātisko slogu, kāds līdz tam jāiziet citām valstīm, tostarp Latvijai šajā procesā. Viņaprāt, nepieciešama izlēmīgāka rīcība šajā jautājumā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Roberts Zīle
Eiropas Parlamenta viceprezidents (NA)

“Eiropas Padomei ir jāpieņem lēmums, joprojām vairums valstu nav pateikušas savu nostāju, lai gan process ir uzsākts, un EK dod laiku šīm sarunām. Šoreiz nepieciešams ļoti ātrs process. Tajā pašā laikā es ļoti ceru, ka saprāts uzvarēs un sapratīs, kas šajā brīdī ir svarīgākais. Neiet to birokrātisko ceļu, ko arī mēs gājām – tie bija pilnīgi citi laiki un cita situācija. Šeit esmu optimistisks, Ukrainai un Ukrainas valdībai bija svarīgi, ka tomēr šis process uzsākas. To viņi vēlējās vismaz pirms mēneša. Tam ir jābūt ātrākam [nekā Latvijai], bet mēs nezinām, cik ātri, situācija ir mainīga. Tas ir tas, ko Zeļenckis teica – tikai nenododiet.”

Viņš teica, ka tas Ukrainai dotu iespēju palikt otrpus dzelzs priekškaram, kas Krieviju šķirs no pārējās pasaules. Tas stiprinātu arī emocionāli un gara spēkā ES.

Komentējot Ķīnas un Krievijas attiecības, viņš uzsvēra, ka starp tām nepastāv savienība, interešu sakritība ir vien dažos gadījumus, abas vieno vēlme pēc multipolārās pasaules. Ķīna laipo, izvairoties no konkrēta viedokļa paušanas par notiekošo Ukrainā, taču atturēšanās nenozīmē, ka tā ir pret. “Ķīnai ir savas intereses, savienības [ar Krieviju] tur noteikti nav,” pārliecināts Zīle.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm