tv3.lv

Zemei otrdien paies garām kilometru plats asteroīds

Otrdien, 18. janvārī, garām Zemei aizlidos asteroīds, kura platums ir kilometrs jeb 3451 pēdas.

18. janvārī 19:40

Saskaņā ar NASA Zemei tuvo objektu pētījumu centra datiem, kas izseko potenciāli bīstamās komētas un asteroīdus, kas varētu sadurties ar mūsu planētu, tas šķērsos izplatījumu 1,2 miljonus jūdžu attālumā no mūsu planētas Zeme, pārvietojoties ar ātrumu 47 344 jūdzes stundā. Asteroīds, kas tuvojas, ir pazīstams kā 7482 (1994 PC1), un saskaņā ar NASA datiem tas tika atklāts 1994. gadā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Neviens negaida, ka 7482 (1994. gada PC1) Zemei trāpīs, taču saskaņā ar NASA prognozēm tas ir tuvākais asteroīds Zemei nākamajos divos gadsimtos.

Tas gan nebūs lielākais asteroīds, kas jebkad pagājis garām Zemei. Šis gods pieder asteroīdam 3122 Florence (1981 ET3), kas 2017. gada 1. septembrī lidoja garām un nesaskārās ar Zemi. Tiek lēsts, ka šā asteroīda platums ir no 2,5 līdz 5,5 jūdzēm, un 2057. gada 2. septembrī tas dosies garām Zemei vēl vienu reizi.

Lai gan maz ticams, ka asteroīds šodien būs redzams ar neapbruņotu aci, astronomiem amatieriem ar nelielu teleskopu vajadzētu to pamanīt, vēsta vietne EarthSky.com.

Šā gada septembrī NASA kosmosa kuģis plāno tīši ietrieksies asteroīdā, lai mainītu tā kustību kosmosā, pārbaudot tehnoloģiju, kas izstrādāta, lai novirzītu asteroīda triecienu. Kosmosa kuģis, kas pazīstams kā DART misija vai dubultā asteroīda novirzīšanas tests, ir vērsts uz mazu pavadoni, kas riņķo ap Zemei tuvo asteroīdu Didymos.

Zemei tuvi objekti ir asteroīdi un komētas ar orbītām, kas tos novieto 48 miljonu kilometru attālumā no Zemes. NASA un citu kosmosa organizāciju visā pasaulē galvenais mērķis ir atklāt Zemei tuvu esošu objektu draudus, kas varētu radīt nopietnu kaitējumu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm