Zelenskis: Reiz mūs gribēja iznīcināt ar badu, tagad – ar tumsu un aukstumu

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis uzrunā sestdien, kad tiek atzīmēta Holodomora piemiņas diena, sacīja, ka ukraiņus reiz gribēja iznīcināt ar badu, bet tagad – ar tumsu un aukstumu.

2022. gada 26. novembrī 14:39

“Ukraiņi gājuši cauri ļoti briesmīgām lietām. Un pie visa tā saglabājuši spēju nepakļauties un savu brīvības mīlestību. Reiz mūs gribēja iznīcināt ar badu, tagad – ar tumsu un aukstumu. Mūs nesalauzt. Mūsu uguns neizdzisīs. Mēs atkal uzvarēsim nāvi,” sacīja prezidents.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā savukārt sacīja premjerministrs Deniss Šmihaļs, pieminot padomju režīma 30.gados mākslīgi izraisīto badu un tā upurus, “90 gadus vēlāk Krievijas režīms atkal ar genocīdu grib salauzt ukraiņus un mūsu gribu. Neizdosies.”

“Nesalaužamā, drosmīgā ukraiņu tauta izturēs un atkal uzplauks pēc uzvaras. Bet Krievija noteikti samaksās par saviem noziegumiem. Soli pa solim mēs šo dienu padarām tuvāku,” uzsvēra premjers.

Ukrainas Informācijas politikas ministrija arī atgādina, ka piemiņas sveces jāaizdedz plkst.16.

Padomju diktatora Josifa Staļina 1932. un 1933.gadā Ukrainā mākslīgi izraisītajā masveida badā tika nogalināti vairāk nekā desmit miljoni cilvēku.

Padomju varas mākslīgi uzturētais bads bija viens no pasaules vēsturē briesmīgākajiem cilvēka izraisītajiem masu iznīcināšanas gadījumiem.

Daudzi uzskata, ka Staļina mērķis bija pret ukraiņu tautu vērsts apzināts genocīds un Holodomors ir pielīdzināms nacistu īstenotajam holokaustam.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm