tv3.lv

Zelenskis pateicas par Latvijas atbalstu piešķirt Ukrainai ES kandidātvalsts statusu

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis trešdien, dienu pirms Eiropadomes, sarunā Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV) paudis pateicību par Latvijas atbalstu piešķirt Eiropas Savienības (ES) kandidātvalsts statusu Ukrainai.

22. jūnijā 13:50

Zelenskis mikroblogošanas vietnē “Twitter” atzīmē, ka attiecīgais lēmums ir svarīgs Ukrainai un visai Eiropai.

“Paldies Latvijai par atbalstu Ukrainas kandidātvalsts statusa piešķiršanai. Šis lēmums Ukrainai un visai Apvienotajai Eiropai ir svarīgs,” paudis Zelenskis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat Ukrainas prezidents ar Kariņu pārrunājis situāciju ar Ukrainas graudu eksportu.

Līdzīgi pateicību par atbalstu Ukrainas kandidātvalsts statusam jau mazliet vēlāk Zeleneskis paudis arī Grieķijai.

Kā zināms, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš 23.jūnijā un 24.jūnijā piedalīsies Eiropadomē, kur lems par ES kandidātvalsts statusa piešķiršanu Ukrainai.

Ārlietu ministrijā (ĀM) iepriekš darīja zināmu, ka Latvijas galvenais mērķis Eiropadomē ir panākt ES kandidātvalsts statusa piešķiršanu Ukrainai. Latvijas nostāja arī paredz, ka ES un tās dalībvalstīm jāturpina sniegt visa veida – finansiālo, humāno, materiālo – atbalstu Ukrainai.

Pieteikumu par Ukrainas dalību ES Ukrainas prezidents iesniedza 28. februārī, un saskaņā ar ES līgumiem 7. martā ES Padome lūdza Eiropas Komisijai (EK) sagatavot viedokli par Ukrainas pieteikumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

EK publicēja 17. jūnijā atzinumu par Ukrainas, Moldovas un Gruzijas pieteikumu dalībai ES, lai Eiropadomē lemtu par kandidātvalsts statusa piešķiršanu tām.

Ziņu redaktore
Neizsīkstoša interese par ekonomiskām un politiskām norisēm kā Latvijā, tā pasaulē. Būtiski sekmēt kritisko domāšanu sabiedrībā, lai ikviens informācijas pārbagātībā spētu saglabāt vēsu prātu un lēmumus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm