tv3.lv

Zelenskis: Krievija tāpat kā nacisti sākusi izgudrot mītiskus “brīnumieročus”

Krievija, jūtot savu neveiksmi, sākusi izgudrot brīnumieroci, kas ir analogs nacistiskās Vācijas propagandētajiem ‘’wunderwaffe’’ – tā savā ikvakara uzrunā vēstīja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

19. maijā 10:47

‘’Viens no Krievijas pārstāvjiem ziņoja, ka okupanti it kā sākuši izmantot lāzerieroču sistēmas Ukrainā. It kā, lai netērētu raķetes,’’ sacīja Zelenskis. Ukrainas prezidents izcēla, ka pat nepieciešamība raķetes taupīt kaut kā ir jāpaskaidro sabiedrībai mājās. Tas liecina, ka vairāk nekā 2000 raķešu, kuras Krievijas armija ir raidījusi pret Ukrainu, bija galvenā daļa viņu raķešu krājumu. Tas nozīmē, ka Krievijai atlikušas tikai paliekas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat Zelenskis sacīja, ka visi jau ir redzējuši, kā Krievija cīnās.

Volodimirs Zelenskis
Ukrainas prezidents

‘’Nepieredzējušos armijā iesauktos karavīrus viņi sūta kaujās kā lielgabalu gaļu. Marodieri pirmo reizi svešā valstī redz normālu sadzīves tehniku. Vecas padomju ‘’bruņas’’ bez mūsdienu aizsardzības. Aizliegtās fosfora bumbas, ar kurām viņi nodedzina skolas un parastas dzīvojamās ēkas. Un raķetes, no kurām lielāko daļu Krievijas armija izmantojusi, lai iznīcinātu nepārprotamu civiliedzīvotāju infrastruktūru bez stratēģiska militāra rezultāta. Tajās dienās viņi raidīja raķetes pret Mikolajivu un arī pie Dņepras.’’

Prezidents savā uzrunā atsaucas uz Otro pasaules karu, kurā nacistiskā Vācija savā propagandā izmantoja terminu ‘’wunderwaffe’’ jeb ‘’brīnumierocis’’. Jo vairāk kļuva skaidrs, ka nacistiem nebija nekādu izredžu karā uzvarēt, jo vairāk tika propagandētas runas par pārsteidzošiem ieročiem, kas it kā ir tik spēcīgi, ka spētu radīt pagrieziena punktu karā.

Un tagad mēs redzam, ka trešajā kara mēnesī arī Krievija mēģina atrast savu ‘’wunderwaffe’’ – kaut ko līdzīgu lāzeram. ‘’Tas viss liecina par pilnīgu iebrukuma izgāšanos,’’ uzsvēra Zelenskis.

Tai paša laikā, viņaprāt, šādi brīnumieroča meklējumi arī norāda uz to, ka viņi baidās atzīt – Krievija ir pieļāvusi katastrofālas kļūdas augstākajā valsts un militārajā līmenī. Tādēļ lielvalsts nāks klajā ar vairāk nekā vienu ‘’wunderwaffe’’, līdz ukraiņu bruņotie spēki un tās aizstāvji soli pa solim būs atbrīvojuši visu Ukrainas teritoriju.

‘’Ukrainska Pravda’’ vēsta, ka Krievijas Federācijas ministru prezidenta vietnieks Jurijs Borisovs ceturtdien, 18. maijā, paziņoja, ka Krievija Ukrainā izmanto ‘’Zadira’’ lāzerieroču sistēmas. Pēc viņa apgalvotā, tie ir lāzerieroči, kas it kā spēj ‘’fiziski trāpīt mērķos, glābjot dārgās raķetes.’’

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Taču Krievija neprecizēja tieši, kur Ukrainā tās tiek izmantotas, kā arī neko par to, cik veiksmīga bijusi līdzšinējā lāzerieroču izmantošana.

Vienlaikus Britu izlūkdienesti ziņo, ka Krievijas ofensīva Donbasā ir zaudējusi apgriezienus un nespēs atgūties vismaz mēnesi, arī sistemātiskas problēmas Krievijas armijā turpina pieaugt.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm