tv3.lv

Zelenskis cer uz jaudīgākiem ieročiem no Ukrainas atbalstītājiem

Nākamās nedēļās sākumā gaidāma- tā dēvētā Ramšteinas Divi tikšanās. Tas ir formāts, kurā 40 valstu aizsardzības ministri ASV vadībā spriež par militāro palīdzību Ukrainai.

21. maijā 21:40

Izskanējusi informācija, ka varētu tikt lemts arī par tāda veida ieroču piegādēm, kādas Ukrainas armijas rīcībā vēl nav bijis. Runa ir par tālās darbība raķešu sistēmām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ukrainas prezidents Volodomirs Zelenskis sestdien, 21. maijā, uzsvēra, ka šie ieroči patlaban citās valstīs stāv dīkā, taču Ukrainai tie varētu būt panākumu atslēga karā pret Krieviju.

Bažījoties par Krievijas pretreakciju, līdz šim Rietumvalstis šādu aprīkojumu Ukrainai nedeva, taču tagad attieksme varētu būt mainījusies.

Volodimirs Zelenskis
Ukrainas prezidents

“Visi baidās, ka Ukraina kaut kā uzbrukums Krievijai. Gribu visiem atgādināt, ka mēs karojam savā teritorijā. Pat, ja kāds Eiropā vai pasaulē ir pieradis pie tā, ka Donbass ir Krievijas okupētā teritorija, un pieradis, ka tur izsniedz Krievijas pases, mēs gribētu teikt, ka tas nav diezko labs pieradums. Tā ir mūsu teritorija, un mēs soli pa solim iesim tālāk un atbrīvosim mūsu teritoriju. Mēs vienkārši nevaram maksāt tādu cenu – desmitus vai simtus tūkstošu dzīvību, tāpēc lūdzam jūs palīdzēt.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm