Vīrietis, kurš draudēja bijušajai Anglijas karalienei ar arbaletu, atzinis savu vainu

Vīrietis, kurš ieradās Vindzoras pilī, bruņojies ar arbaletu, un apsardzes darbiniekam teica: “Es esmu šeit, lai nogalinātu karalieni”, ir atzinis savu vainu apsūdzībā saskaņā ar Likumu par valsts nodevību, vēsta raidsabiedrība BBC.

3. februārī 16:09

Jasvants Singhs Čails no Hempšīras tika arestēts 2021. gada Ziemassvētkos, kad nu jau viņsaulē aizgājusī karaliene atradās Vindzorā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Iepriekš 21 gadu vecais Čails atzina savu vainu trīs apsūdzībās. Viņš ir pirmā persona Apvienotajā Karalistē, kas notiesāta par valsts nodevību kopš 1981. gada.

Čails no Ziemeļbadslijas, kas atrodas netālu no Sauthemptonas, arī atzina, ka ir izteicis draudus nogalināt un ka pilī glabājis pielādētu ieroci. Spriedums viņam tiks pasludināts 31. martā.

2021. gada 25. decembrī īsi pēc plkst. 08.10 viņu pamanīja karalienes apsardzes darbinieks privātajā pils teritorijas daļā. Policists atradās pie vārtiem, kas ved uz monarha privātajiem apartamentiem.

Čails, kurš tobrīd bija bezdarbnieks, bet strādāja lielveikalā “Co-op”, bija uzkāpis pils teritorijā, izmantojot neilona virvju kāpnes, un bija tur pavadījis jau aptuveni divas stundas.

Viņš bija tērpies kapucē un maskā, un viņu raksturoja kā “kaut ko no filmas par kaujiniekiem”.

Policists izvilka no rokām elektrošoka lādētāju un jautāja viņam: “Ar ko es varu palīdzēt?” Čails atbildēja: “Es esmu šeit, lai nogalinātu karalieni.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Aizsardzības virsnieks nekavējoties pavēlēja Čailam nomest arbaletu, nokrist uz ceļiem un aizlikt rokas aiz galvas. Čails to izpildīja un tad atkal teica: “Es esmu šeit, lai nogalinātu karalieni.”

Čailam līdzi bija arī ar roku rakstīta zīmīte, kurā bija rakstīts: “Lūdzu, nenovelciet manas drēbes, apavus un cimdus, maskas utt., nevēlos pēcnāves apskati, nevēlos balzamēšanu, paldies un atvainojos.”

Dažas minūtes pirms ieiešanas pilī Čails publicēja videoklipu vietnē Snapchat: “Man ir žēl, man ir žēl par to, ko es esmu izdarījis un ko es darīšu. Es mēģināšu nogalināt karalieni Elizabeti II. Tā ir atriebība par tiem, kas gāja bojā 1919. gada Jallianwala Bagh slaktiņā. Tā ir arī atriebība par tiem, kas ir nogalināti, pazemoti un diskriminēti savas rases dēļ.”

Jallianwala Bagh slaktiņš notika, kad britu karaspēks atklāja uguni uz tūkstošiem cilvēku, kas bija sapulcējušies Amritsaras pilsētā Indijā.

Čails pašlaik atrodas slimnīcā, kur viņš, izmantojot attālināto video saiti, piedalījās tiesā. Tika uzklausīts, ka viņa garīgā veselība ārstējoties ir uzlabojusies, un viņš būtu bijis spējīgs stāties tiesas priekšā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm