Vīrietis Austrālijā atrod milzīgu zelta tīrradni 148 405 eiro vērtībā

Kāds amatieris zeltracis Austrālijā ir atradis milzīgu zelta tīrradni 240 000 Austrālijas dolāru (148 405 eiro) vērtībā.

28. martā 21:00

Ar zeltu pildītais tīrradnis sver 4,6 kilogramus, bet dārgmetāls sver 2,6 kilogramus un tas tika atklāts Viktorijas štata apgabalā, kas pazīstams kā “Zelta trīsstūris”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Zelta paraugs, kas nosaukts par “Lucky Strike Nugget”, pagājušā gada beigās tika nogādāts “Lucky Strike Gold” izpētes veikalā un nonāca veikala īpašnieka Darena Kampa rokās, kurš to novērtēja.

“Kad tas nonāca man rokās, man gandrīz atkrita žoklis,” CNN otrdien sacīja Kamps. “Tas bija vienkārši neticami. Atradums, kāds gadās tikai vienreiz mūžā.”

Kamps, kurš nodarbojas ar zelta meklēšanu 43 gadus, teica, ka viņš “nekad nav redzējis tik izmēra akmeni ar tik daudz attiecīgā dārgmetāla.” Viņš piebilda, ka lielāko daļu laika cilvēki dodas uz veikalu ar akmeni, kas izskatās pēc zelta, bet tā nav.

Vīrietis, kurš atrada akmeni, sākotnēji paņēma tikai pusi no tā, lai novērtētu, un jautāja Kampam, vai tajā varētu būt zelts 10 000 Austrālijas dolāru vērtībā. Akmens bija ļoti netīrs, tāpēc vērtētājs, kurš nevēlas tikt nosaukts, neredzēja zeltu tā ārpusē, un viņš to sadalīja divās daļās, jo domāja, ka iekšpusē būs zelta tīrradnis, sacīja Kamps.

Kad tas bija iztīrīts, “varēja redzēt, ka zelts vienkārši izplūst no akmens,” viņš teica. 

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vīrietis dārgmetāla meklēšanā izmantoja “Minelab Equinox 800” detektoru, kas maksāja 1200 Austrālijas dolārus, sacīja Kamps. “Tas tikai pierāda, ka ar 1200 dolāru vērtu mašīna var atrast zeltu,” piebilda Kamps, kurš sacīja, ka viņa veikalā pēdējā laikā tiek pārdots vairāk detektoru, iespējams, tāpēc, ka pieaug procentu likmes un cilvēki meklē veidus, kā papildināt savus ienākumus.

Lielākais zelta eksemplārs, ko Kamps atradis, bija 24 unces smags gabals, kura vērtība tagad būtu aptuveni 70 000 Austrālijas dolāri. Viņš stāstīja, ka pirms aptuveni 10 gadiem viņa draugs atradis 600 unces smagu zelta tīrradni. Viens grams (0,035 unces) zelta pašlaik maksā aptuveni 94 Austrālijas dolāru.

“Zeltu ir vērts meklēt. Jums vajag tikai divus sīkumus, un būtībā ir 200 Austrālijas dolārus,” sacīja Kamps. Amatieru detektors atrodis satriecošu zelta kaklarotu, kas saistīta ar Henriju VIII.  2020. gadā zelta meklētāji Austrālijas dienvidos vēsturiskos zelta laukos atrada divus milzīgus tīrradņus 350 000 Austrālijas dolāru vērtībā.

2013. gadā kāds pētnieks amatieris atklāja vienu, kura vērtība ir vismaz 300 000 ASV dolāru. Bagātīgu zelta atradņu atklāšana Viktorijas Ballaratas un Bendigo apgabalos 1851. gadā izraisīja virkni zelta drudža Austrālijā 1850. gados. Bija ierasts, ka laimes meklētāji atrada milzīgus tīrradņus, no kuriem lielākais bija “Holtermana tīrradnis”, kas svēra vairāk nekā 200 mārciņas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm