tv3.lv

Viņi dzīvo neapskaužamos apstākļos… Bēgļu vidū pieaug izmisums

Tūkstošiem patvēruma meklētāju, kuri iesprūduši uz Grieķijas un Maķedonijas robežas, šonakt nācās piedzīvot aukstu un lietainu nakti. Necilvēcīgie apstākļi daudziem pasliktinājuši veselību. Taču nekas neliecina, ka situācija tuvākajās nedēļas varētu uzlaboties – gluži pretēji – uz slēgto robežu turpina plūst arvien jauni patvēruma meklētāji. Sastrēgumi nu jau veidojas arī Grieķijas ostās.

2016. gada 1. martā 21:32

Izmisums nelielajā telšu pilsētiņā, kas izveidojusies Grieķijā pie slēgtās Maķedonijas robežas, tikai pieņemas spēkā. Vismaz septiņi tūkstoši bēgļu no Sīrijas, Irākas un Afganistānas nakti pavadīja, salstot drēgnumā un lietū. Citi cerību cenšas rast lūgšanās, turpat dubļos. Saspiestība un nožēlojamie apstākļi, kādos nākas mitināties, daudziem radījuši veselības problēmas, īpaši bērniem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Šajā nometnē es esmu jau 10 dienas. Mēs guļam teltīs. Ļoti gaidām, kad tiks atvērta robeža, pa nakti lija, un daudzi bērni ir slimi, klepo,” teic sīriešu bēglis Hasans.

Varasiestādes brīdina, ka situācija tikai samilzīs, jo pierobežā ieradušos imigrantu skaits turpina pieaugt. Taču robežu dienā atļauts šķērsot vien pārsimt bēgļiem. Tikmēr Atēnās, pasažieru ostā Pirejā, no prāmjiem turpina izsēdināt kārtējos nelegālo imigrantu simtus, kas Eiropā ieradušies caur Grieķijai piederošajām salām. Arī šeit cilvēki ir iesprūduši un tālāk netiek. Viņi mitinās pārblīvētajā ostas terminālī.

Foto

“Lielākās problēmas ir ar izmitināšanu. Cilvēciskie apstākļi ir ļoti slikti, taču viņus visvairāk uztrauc tas, kā viņi varēs pamest šo valsti, kā viņi tiks uz robežu,” skaidro Grieķijas Sarkanā Krusta pārstāve Suzanna Kondi.

Jau vēstīts, ka Maķedonija savā valstī ik dienas ielaiž vien nelielu daļu imigrantu, tāpēc Grieķijā nonākusi neapskaužama situācijā. Ik dienu tās salu krastus sasniedz gandrīz divi tūkstoši bēgļu, taču no valsts ārā tie netiek.

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm