Viņa augstība viltvārdis: atmaskots Kremļa propagandas princis Jergs

Žurnālisti atmaskojuši Šveicē dzīvojošu viltvārdi, kurš uzdodas par augstdzimušu vācu princi Jergu. “Monarhs no Eiropas” ir ļoti mīlēts Maskavā par Krievijai glaimojošajiem uzskatiem. Šī “aristokrāta” vārds ir saistīts arī ar vērienīgām krāpšanas shēmām, aiz kurām stāvējuši Krievijas pilsoņi.

Pašpasludinātais princis Jergs (pilnais viltus tituls: Jörg Wolfgang Ferdinand Luitpold Prinz von Sachsen-Coburg und Gotha, Herzog von Sachsen) ir goda viesis Maskavas modes skatēs, saviesīgos pasākumos un mīlēts arī Krievijas medijos, kur viņu mēdz saukt par “viņa augstību”, “monarhu no Eiropas”, “godāto prinča kungu”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viesis ar augstdzimušu vārdu paziņo, ka ir pret Rietumu sankcijām un pat domā par Krievijas pases iegūšanu. “Kamēr kancleri, premjerministri un prezidenti tikai runā par sankcijām, princis no Saksijas-Koburgas dižciltīgo nama Maskavai ir vairāk nekā tikai cienījams aristokrāts,” atzīmēts “Deutche Welle” publikācijā.

Prasta blēdīšanās

Vācu žurnālisti izpētījuši Šveicē dzīvojošā Jerga saknes un secinājuši, ka viņš nebūt nav tas, par ko uzdodas. Atklājies, ka pagātnē šim cilvēkam bijis daudz piezemētāks vārds – Jergs Mercs.

Noskaidrojies arī, ka Saksijas-Koburgas un Gotas dzimtas ģenealoģijā nav nevienas personas ar šādu vārdu. Saksijas-Koburgas un Gotas hercogistes sekretariātā apstiprināts, ka šim cilvēkam nav nekādas saistības ar to.

Tādējādi “Saksijas Jerga” senču saites, kas Saksijas-Koburgas dzimtas līnijā it kā stiepās līdz pat Lielbritānijas karalienei Viktorijai, izrādījies tikai izdomājums, secinājuši žurnālisti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Aristokrātiska krāpniecības shēma

Bet tas vēl nav viss. Atklājies, ka Saksijas Jerga, kā sevi dēvē Šveicē dzīvojošais “Vācijas princis”, saiknes ar Krieviju ir senas un iespaidīgas. Viņa vārds ir cieši saistīts arī ar interneta platformu “Juicyfields.io”, kas izrādījās Krievijas pilsoņu organizēta un kūrēta krāpniecības shēma.

Uzņēmums, kas bāzējās “prinča” Šveices pilī, piesaistīja miljoniem privāto ieguldījumu no visas pasaules it kā marihuānas audzēšanas projektam, solot investoriem milzu peļņu. Tomēr “JuicyFields” projekts izrādījās tikpat fiktīvs kā prinča tituls.

Pagājušā gada vasarā atklājās, ka marihuānu neviens nekad nav audzējis, un miljoniem eiro no lētticīgiem investoriem vienkārši bija pazuduši. “Princis Jergs” tagad stāsta, ka neko nav zinājis par krāpšanu un arī viņu pašu krievi apkrāpuši, nesamaksājot naudu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm