Viesuļvētra “Īens” Floridā appludinājusi ielas un piespiedusi divus miljonus cilvēku pamest mājas

29. septembrī 14:29

Trešdien Floridas, ASV, dienvidrietumus sasniedza viesuļvētra “Īens” – viena no valsts vēsturē spēcīgākajām vētrām, kas appludinājusi ielas, “noslīcinājusi” ēkas un automašīnas, pārrāvusi elektroenerģijas padevi un piespiedusi vairāk nekā divus miljonus cilvēku pamest savas mājas.

Pirms Floridas sasniegšanas viesuļvētra “Īens” otrdien plosījās Kubā, kurā aiz sevis jau atstāja vērienīgu postu – pārtrauktu elektrības padevi, applūdušas ielas, nolauztus kokus un vismaz divus bojāgājušos.  Trešdien “Īens” pārņēma Floridas piekrasti, kur viesuļvētrai tika noteikta ceturtā no piecām bīstamības kategorijām. Savu kulmināciju tā trešdien sasniedza neilgi pēc pulksten 15 pēc vietējā laika – plosot pilsētu ar vēja ātrumu aptuveni 240 kilometri stundā, vēsta “Al Jazeera”.

Jāpiebilst, ka viesuļvētras vēja ātrums vien pavisam nedaudz (par aptuveni 11 kilometriem stundā) atpalika no vētru piektās un augstākās bīstamības pakāpes. Par laimi jau dienas izskaņā “Īena” spēks samazinājās, un šobrīd vētra atbilst pirmajai bīstamības pakāpei.

Postošā vētra vairāk nekā divus miljonus māju un biznesu atstājusi bez elektrības, bet 60 rajona skolas atcēlušas mācības. Štata gubernators Rons DeSantiss atklājis, ka visā štatā vētras dēļ atvērti vairāk nekā 175 evakuācijas centri, tostarp skolu ēkas, kas pārveidotas par patversmēm.

Tā kā viesuļvētra krastā “izspiedusi” ievērojamu okeāna ūdens daudzumu (tiek lēst, ka pilsētas ielās ūdens līmenis sasniedz pat 3,7 metrus), kas ir dzīvībai bīstami, vietējie iedzīvotāji aicināti evakuēties. Šāds aicinājums attiecās uz vairāk nekā 2,5 miljoniem cilvēku, no kuriem lielākā daļa aicinājumam arī atsaucās un devās uz evakuācijas centriem.

Vienlaikus viesuļvētra daudzus cilvēkus iesprostojusi viņu mājās, līdz ar to glābšanas dienesti nepārtraukti saņem zvanus par nepieciešamību iedzīvotājus glābt uz ūdens, vēsta CNN. Vēl nav iespējams aplēst, cik daudz zvanu pēc palīdzības saņemti. Nav arī zināms, cik daudz cilvēku guvuši traumas, taču glābšanas dienesti regulāri saņem arī zvanus par iedzīvotājiem ar dzīvībai bīstamām traumām un apstākļiem.

Savukāer ASV robežsardze paziņojusi, ka bez vēsts pazuduši 20 kubiešu migranti pēc tam, kad viņu laiva trešdien nogrima Floridas piekrastē brīdī, kad “Īens” tuvojās štata krastam, ziņo “Reuters”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Arī komerciālās aviokompānijas paziņojušas par vairāk nekā 2000 ar vētru saistītu ASV reisu atcelšanu, kā arī vairāku lidostu slēgšanu.

“Īena” nestais posts aktīvi tiek publicēts sociālajos tīklos. Tostarp popularitāti guvis video no kāda vietējā medija tiešraides, kurā laika ziņu reportieris kopā ar operatoru devušies par vētru ziņot no tās norises vietas. Video izgriezumā redzams, kā žurnālists spēcīgo vēja brāzmu un nokrišņu dēļ knapi spējīgs noturēties kājās. Sociālo tīklu lietotāji gan pauduši sašutumu un neizpratni par to, kāpēc žurnālisti joprojām jāpakļauj šādām briesmām.

Savukārt vietējie iedzīvotāji sociālajos tīklos aktīvi dalās ar video un fotogrāfijām, kuros redzamas automašīnas, kuras aizskalo okeāna straumes, uzkrājies ūdens, kas sniedzas līdz pat ēku jumtiem, nolauztas ceļa zīmes, izrauti koki u. tml. Tāpat dažviet novēroti tornado.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm