"Vienus nopļauj, citi nāk vietā": Ukrainas karavīrs "Latvietis" par kaujām Bahmutā

Lai nepieļautu Bahmutas ieņemšanu, ar cilvēkresursu vien nepietiks, – situāciju sīvu kauju epicentrā intervijā “tv3.lv” komentē Ukrainas aizstāvis Ņikita Tarenovs jeb “Latvietis”. Viņš uzskata, ka pretinieka apturēšanai intensīvāk jāizmanto jaudīga artilērijas uguns.

Latvijas pilsonis Tarenovs Ukrainas aizstāvju rindām pievienojies kopš 2017. gada un pašlaik kā izlūks – sapieris dienē 3. atsevišķajā uzbrukuma brigādē, kas pašlaik pilda izlūkošanas uzdevumus Bahmutas rajonā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Karavīrs atzīst, ka aktuālo stāvokli frontē detaļās nepārzina, jo pašlaik ārstē janvārī satiksmes negadījumā pie Bahmutas gūtās traumas. Tomēr Ņikita ir pastāvīgā kontaktā ar vienības biedriem.

“Tur cilvēki iet bojā,” par notiekošo nosaka karavīrs, piebilstot, ka ir grūti pateikt, kāpēc krieviem Bahmutā izdodas virzīties uz priekšu: “Kad vēl tur atrados uz vietas, situācija bija nedaudz citāda.”

“Ja skatāmies uz aktuālo karti, redzam, ka ar katru dienu Bahmutai iet aizvien sliktāk un sliktāk. Iebrucēji ir būtiski virzījušies uz priekšu. Redzēju vagneriešu video, kas liecina, ka viņi jau atrodas vietā, kur vēl pirms kāda laika Zelenskis pasniedza apbalvojumus karavīriem. Tagad tur jau atrodas krievi.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Vispirms iet zeki, kuri netiek žēloti…”

“Lai nepieļautu Bahmutas ieņemšanu, nepieciešama maksimāla artilērijas iesaiste,” vērtē Tarenovs. “Ar cilvēku resursu vien mēs to nepanāksim. Jo mums katrs cilvēks ir svarīgs, kamēr pretiniekiem tas tā nav.”

Aprakstot vagneriešu taktiku uzbrukumos Bahmutai, Ukrainas karavīrs skaidro, ka vispirms viņi drošā nāvē sūta frontei mobilizētos ieslodzītos: “Vispirms iet “zeki”, kuri netiek žēloti, bet aiz viņiem virzās speciālisti.”

“Bars “zeku” var nākt tavā virzienā pilnā augumā, tu uz viņiem skaities, nopļauj ar ložmetēju. Bet pēc pusstundas vietā jau uzrodas vēl kāds cits tāds pats bars,” stāsta karavīrs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vagneriešus stutē jauni papildspēki

Kā atzīmē ASV Kara studiju institūta (ISW) analītiķi, uzbrukumā Bahmutai aizvien plašāk tiek iesaistīti Krievijas regulārās armijas spēki, nodrošinot atbalstu vagneriešiem.

Ukrainas armijas Sauszemes spēku komandieris ģenerālpulkvedis Oleksandrs Sirskis pirmdien atzina, ka kauja par Bahmutu nonākusi visintensīvākajā fāzē. Viņš solīja tādu turpmāko rīcību, kas atbildīs konkrētajiem apstākļiem.

Iepriekš Lielbritānijas militārās izlūkošanas analītiķi secināja, ka Krievijas uzbrukums Bahmutai faktiski ir iestrēdzis, pieļaujos, ka tas liecina par krievu spēku galēju izsīkumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Es domāju, ka Krievijas spēku resursi neizsīkst,” iebilst Tarenovs, vēlreiz uzsverot, ka viņiem atšķirībā no Ukrainas ir plaši cilvēkresursi, tai skaitā ieslodzītie, kurus viņi nežēlo. “Viņi nāk bariem. Vienus nopļauj, bet citi nāk vietā”.

Pretuzbrukumam vajag tālas darbības raķetes

Runājot par gaidāmo Ukrainas pretuzbrukumu frontē, bijušais Ukrainas prezidenta biroja padomnieks Oleksijs Arestovičs intervijā Lietuvas sabiedriskajai televīzijai uzsvēris, ka tas var izvērsties lielos zaudējumos, ja Rietumi nepiegādās tālas darbības raķetes.

“Ja mūsu rīcībā būs šādi līdzekļi, tad mēs spēsim realizēt veiksmīgus uzbrukumus pat ar ne tik ļoti labi sagatavotiem spēkiem. Pretējā gadījumā pat sagatavotas kājnieku vienības noasiņos,” vērtē Arestovičs.

Viņš piebildis, ka lēmumi par tālas darbības bruņojuma piegādēm Ukrainai nav gaidāmi ātrāk kā Viļņas NATO samitā jūlijā.

“Pēc visa spriežot, pašlaik gatavotais [Ukrainas] pretuzbrukums nebūs pēdējais, tāpēc mums būs nepieciešama palīdzība nākamajam,” piebilda bijušais padomnieks.

Žurnālists kopš 1992. gada. Atspoguļo sociālpolitiskus notikumus un procesus. Strādā ar pārliecību, ka uzticamas ziņas ir pirmās nepieciešamības prece ikvienam, kā arī vitamīni veselīgas pilsoniskās telpas veidošanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm