Saturs turpinās pēc reklāmas

Viens no svarīgākajiem simtgades svinību notikumiem ārvalstīs: Londonas grāmatu tirgū atklās Latvijas stendu

Šodien tiek atklāts viens no nozīmīgākajiem Latvijas valsts simtgades starptautiskās programmas notikumiem. Runa ir par Londonas Grāmatu tirgu, kurā Baltijas valstis šogad ir īpašie goda viesi. Londonā Latviju pārstāvēs vairāki rakstnieki, grāmatizdevēji un mākslinieki. 

2018. gada 10. aprīlī 8:43

Londonas grāmatu tirgus ir viens no pasaulē nozīmīgākajiem šāda veida notikumiem. Bērnu rakstniece Luīze Pastore ir to četru grāmatu autoru skaitā, kas Londonā pārstāv Latviju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Pavisam nesen izdota ir Luīzes Pastores “Maskačkas stāstu” angliskā versija “Dog town”, kas Londonā piedzīvos atvēršanas svētkus. Luīze īpaši gaida tikšanos ar saviem ārvalstu lasītājiem: “Tā foršā apziņa, ka varēs satikt britu bērnus, paskatīties, kas viņus interesē un vai tiešām visur bērni ir vienādi. Vai stāsts, kas strādā šeit, interesē arī bērnus tur.”

Kopā ar Luīzi Pastori Londonā Latviju pārstāv rakstnieki Nora Ikstena, Kārlis Vērdiņš un Inga Ābele. Londonas grāmatu tirgus atšķiras ar to, ka to galvenokārt apmeklē grāmatu izdošanas profesionāļi, Londonas tirgus ir vadošais grāmatu autortiesību jomā.

Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas vadītāja Renāte Punka skaidro, ka Londona tika izvēlēta kā Latvijas valsts simtgades gada viens no galvenajiem starptautiskajiem notikumiem vairāku iemeslu dēļ. “Lielbritānija ir viena no tām valstīm, kas vienmēr ir atbalstījusi Latvijas neatkarību, un tāpēc tas šķita skaisti un simbolisks žests, bet nu, protams, primārā nozīme ir tas, ka tas ir viens no lielākajiem grāmatu tirgiem,” norāda Punka.

Latvijas stends Londonas grāmatu tirgū ir vienots ar mūsu kaimiņvalstīm Igauniju un Lietuvu, kas arī ir īpašo viesu sarakstā. Šīs bildes ir no vakardienas, kad vēl aizritēja beidzamie stenda sagatavošanās darbi. Stenda autori ir Latvijas investīciju un attīstības aģentūra, aģentūras direktors uzsver, ka Londonas grāmatu izstāde ir laba iespēja Latviju parādīt no labākās puses.

“Mēs jau gribam, lai mūs pazīst nevis kā valsti, kur var labi pavadīt laiku pirms laulībām, vecpuišu ballītēs, bet tomēr kā inteliģentu valsti, radošu, gudru,” teic LIAA direktors Andris Ozols.

Londonas grāmatu tirgus turpināsies līdz ceturtdienas vakaram. Taču tas nenozīmē, ka pēc tam Londonā Latvijas vārds vairs neskanēs. Simtgades ietvaros Lielbritānijas galvaspilsētā vēl notiks grāmatu atvēršanas svētki, koncerti un citi pasākumi, kas veicinās Latvijas atpazīstamību.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas