tv3.lv

Viens no “Nike” zīmolu vadītājiem atklāj, ka 1965. gadā noslepkavojis 18 gadīgu jaunieti

Ilggadējais kompānijas “Nike” vadītājs ASV atklājis, ka pirms 56 gadiem Rietumfiladelfijas ielās nošāvis un nogalinājis pusaugu zēnu, vēsta BBC.

2021. gada 16. oktobrī 21:40

Zīmola “Jordan” priekšsēdētājs Lerijs Millers intervijā žurnālam “Sports Illustrated” pastāstīja par slepkavību 1965. gadā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Tā mani iekšēji ēda,” viņš stāstīja par savu rīcību 16 gadu vecumā, kad viņš bija “bandīts”.

Millers par slepkavību izcieta cietumsodu. Viņš saka, ka nav melojis par tās pastrādāšanu, bet viņš to paturēja noslēpumā.

Intervija notiek pirms viņa memuāru izlaišanas nākamgad.

Millers sacīja, ka agrā jaunībā, 13 gadu vecumā, pievienojās “Cedar Avenue” bandai Rietumfiladelfijā, ātri mainoties no “pareizā” stundenta uz tādu, kas dzēris katru dienu.

Kad pretinieku bandas biedrs nogalināja viņa draugu, tad tikai 16 gadus vecais Millers paņēmis 38. kalibra ieroci, piedzēries kopā ar trim draugiem un devies atriebties. Taču vaininieka vietā 1965. gada 30. septembrī viņš iešāva krūtīs pirmajai personai, ar kuru viņi sastapās – 18 gadus vecajam Edvardam Vaitam. “Tas man visu padarījis vēl grūtāku, jo tas bija pilnīgi bez iemesla,” viņš teica.

Millers stāstīja, ka notikušo viņš jau sen ir slēpis no saviem bērniem, draugiem un tuvākajiem biznesa partneriem, gadiem ejot tādējādi bēdzis, cerot, ka citi par to neuzzinās.

Millers ir Nike kopš 1997. gada un vada “Nike” zīmolu “Basketball”, “Jordan Brand” un “Converse” ikdienas darbību. Viņš ir arī bijušais “Kraft Foods” un “Campbell Soups” izpilddirektors un bijušais Portlendas “Trail Blazers” profesionālās basketbola komandas prezidents.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viņš saka, ka nekad nav melojis par izciesto ieslodzījuma laiku darba pieteikumos.

Kā ziņots, pirms intervijas Millers informēja par notikušo sava tuvākā loka pārstāvjus, tostarp basketbola leģendu Maiklu Džordanu un NBA komisāru Ādamu Silveru.

Viņa gaidāmā grāmata “Pārlēkt: mans slepenais ceļojums no ielām uz sanāksmju zāli” – sarakstīta sadarbībā ar viņa vecāko meitu – tajā detalizēti aprakstīts incidents, kā arī viņa pieredze, tiekot aizturētam un sēžot cietumā dažādu pārkāpumu dēļ.

“Nike” paziņojumā “BBC News” teica, ka Millera dzīve bija “neticams stāsts par otro iespēju dzīvē”.

“Mēs lepojamies ar Leriju Milleru un cerību un iedvesmu, ko viņa stāsts var piedāvāt,” sacīja kompānija, piebilstot, ka tā atbalsta politiku, kas palīdz bijušajiem ieslodzītajiem “pavērt jaunas iespējas un virzīties uz priekšu ar savu dzīvi”.

Millers saka, ka cer, ka viņa stāsts var palīdzēt novērst riskam pakļauto jauniešu dzīvi no vardarbīgas dzīves un iedvesmot agrāk ieslodzītos cilvēkus apzināties, ka viņi joprojām var dot ieguldījumu sabiedrībā.

“Cilvēka kļūdai vai sliktākajai kļūdai, ko viņš pieļāvis savā dzīvē, nevajadzētu noteikt to, kas notiek ar viņu visu atlikušo turpmāko dzīvi,” viņš teica.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm