Vienlaikus vairākas "Nord Stream" gāzes noplūdes rada aizdomas par sabotāžu

“Nord Srtream 1″ un Nord Stream 2” gāzes vados Baltijas jūrā atklātas kopumā trīs noplūdes. Polija neizslēdz, ka notikušais ir Krievijas sabotāža.

27. septembrī 15:23

Gāzesvadu operators “Nord Stream” paziņojis par trīs bojājumiem gāzes cauruļvados. Kompānija arī atzīmējusi, ka tas ir bezprecedenta gadījums.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Turklāt kompānija piebildusi, ka “pagaidām nav iespējams prognozēt gāzes pārvades infrastruktūras atjaunošanas laiku.”

Naktī uz 26.septembri notikusi noplūde vienā no “Nord Stream 2” cauruļvada līnijām, un noplūde fiksēta arī abās “Nord Stream 1” līnijās. Visas trīs noplūdes notikušas uz ziemeļaustrumiem no Bornholmas salas.

Trīs cauruļvadu bojājumi ir vēl viens brīdinājuma signāls, ka Eiropai ir jāgatavojas grūtai ziemai, nepaļaujoties uz drošām Krievijas gāzes piegādēm, atzīmē ASV izdevums “The Washington Post”.

Polija neizslēdz Krievijas provokāciju

Polija neizslēdza, ka noplūdes gāzes vados varētu būt Krievijas provokācija . “Mēs esam augstas starptautiskās spriedzes situācijā. Diemžēl mūsu austrumu kaimiņš nemitīgi piekopj agresīvu politiku,” Polijas ārlietu ministra vietnieks Marcinu Pšidaču citē raidsabiedrība “Deutshe Welle”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Ja tas ir spējīgs uz agresīvu militāro politiku Ukrainā, tad ir acīmredzams, ka nevar izslēgt nekādas provokācijas, tostarp Rietumeiropā esošajos posmos.”

Kremļa preses sekretārs Dmitrijs Peskovs paziņoja, ka Krievija ir ļoti nobažījusies par situāciju “Nord Stream” gāzes vados. “Patiešām, spiediens ir ievērojami krities, un šī patiešām ir bezprecedenta situācija, kas prasa steidzamu apstākļu noskaidrošanu. Mēs esam ārkārtīgi nobažījušies par šīm ziņām,” žurnālistiem sacīja Peskovs.

Gāzes spiediens krīt, politiskais – kāpj

Gāzesvads “Nord Stream 2” no Krievijas uz Vāciju tika pabeigts 2021.gada rudenī, taču tā arī netika palaists. 22. februārī Vācija apturēja tā palaišanas procesu, reaģējot uz to, ka Krievija atzina Ukrainā pašpasludināto republiku neatkarību.

Jāatzīmē – lai arī cauruļvads “Nord Stream 2” nekad nav bijis izmantots, tomēr tas sagatavots tehniskai darbībai, tādēļ ir piepildīts ar gāzi.

Vienlaikus gāzesvads “Nord Stream 1” turpināja darboties arī pēc Krievijas bruņotā iebrukuma Ukrainā. Krievija vispirms samazināja un vēlāk pilnībā apturēja gāzes plūsmu pa šo cauruļvadu, aizbildinoties ar vienīgās strādājošās turbīnas darbības traucējumiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kremlis paziņojis, ka gāzes vads netiks palaists, kamēr netiks atceltas Krievijai noteiktās sankcijas, kas kavē tās iekārtu uzturēšanu. Eiropas Savienībā “Nord Stream 1” slēgšanu uzskata par Maskavas politisku lēmumu,  lai izdarītu spiedienu uz Eiropas valstīm, kuras atbalsta Ukrainu

Trauksme Dānijā un Zviedrijā

Dānijas Jūras satiksmes aģentūra pirmdien ziņoja par bīstamu gāzes noplūdi Baltijas jūrā netālu no neaktīvā cauruļvada “Nord Stream 2”, kurā tika konstatēts neizskaidrojams spiediena kritums.

Neilgi pēc tam sekoja Zviedrijas Jūras pārvaldes brīdinājums par divām noplūdēm cauruļvadā “Nord Stream 1” Zviedrijas un Dānijas ūdeņos.

Dānijas un Zviedrijas varasiestādes paziņoja, ka izmeklē noplūdes un ieviesa piecu jūdžu rādiusa aizlieguma zonu netālu no Dānijas Bornholmas salas, kur aizliegta kuģošana.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm