Vēstnieks: Krievijai ilgstoši bombardējot Ukrainas rietumus, kaut kā nokrišana Polijas teritorijā bija neizbēgama

16. novembrī 7:51

Krievijai ilgstoši bombardējot Ukrainas rietumus, kaut kā nokrišana Polijā, NATO teritorijā, bija neizbēgama, intervijā TV3 raidījumā “900 sekundes” norādīja Latvijas vēstnieks Polijā Juris Poikāns.

Patlaban joprojām notiek situācijas attīstība, ir zināms, ka ir noticis sprādziens Ļubļanas vojevodistē, bet joprojām notiek izmeklēšana, kur jānoskaidro, kāds ir bijis iemesls sprādzienam. Vēstnieks atgādināja, ka nakts vidū notika Polijas prezidents Andžeja Dudas preses konference, kur viņš minēja, ka, visticamāk, sprādziens saistīts ar kaut kādām Krievijas raķetēm, vienlaikus aicinot sagaidīt oficiālas izmeklēšanas beigas, lai varētu tieši pateikt, kas noticis.

Polijas sabiedrībā satraukums ir, Polijas politiķi aicināja cilvēkus saglabāt mieru, atzina Poikāns.

Viņš sacīja, ka, ja tiks pierādīts, ka Polijas teritorijā nokritušo raķešu atlūzas nākušas no Krievijas teritorijas, tad skaidrs, ka tas ir rupjš Polijas teritoriālās integritātes pārkāpums. Poikāns atgādināja, ka nesen kaut kādas raķešu atlūzas nokrita Moldovas teritorijā, pēc kā bija reakcija no Moldovas valdības.

“Tā kā Krievija bombardē enerģētikas objektus Ukrainas rietumos, kur uzbrukumi notiek faktiski no kara sākuma, kaut kam nokrist Polijā, NATO teritorijā, bija savā ziņā neizbēgami,” vērtēja vēstnieks.

Poikāns nevēlas spekulēt, kāds varētu būt nākamais Polijas solis un vai Polija iedarbinās NATO līguma 4. pantu. “Jāturpina atbalstīt Ukrainu. Iet bojā iedzīvotāji, infrastruktūra. Neatkarīgi no tā, kas noticis, jāturpina atbalsts Ukrainai,” sacīja vēstnieks.

Kā ziņots, Polijā otrdien ap plkst. 15.40 (16.40 pēc Latvijas laika) nokrita Krievijā ražota raķete, nogalinot divus cilvēkus Pševoduvas ciemā, trešdienas rītā paziņoja Polijas Ārlietu ministrijas preses sekretārs Lukašs Jasina.

“Krievijā ražota raķete nokrita, nogalinot divus Polijas Republikas pilsoņus,” sacīja Jasina. Viņš piebilda, ka Krievijas vēstnieks Polijā ir izsaukts uz Ārlietu ministriju sniegt “tūlītējus detalizētus paskaidrojumus”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šis ir pirmais oficiālais apstiprinājums ziņai, ka Polijā otrdien nokrita viena vai vairākas krievu raķetes, nogalinot divus cilvēkus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm