Venecuēlas prezidents militārās parādes laikā piedzīvo drona uzbrukumu

Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro sestdien izdzīvojis slepkavības mēģinājumā, kurā izmantoti bezpilota lidaparāti, paziņojusi valdība.

2018. gada 5. augustā 12:34

Maduro teica runu militārā parādē Karakasā, kad atskanēja sprādziens. “Tas bija uzbrukums, lai mani nogalinātu, viņi mēģināja mani nogalināt,” vēlāk valsts televīzijā paziņoja Maduro, kurš incidentā nav cietis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Venecuēlas komunikāciju ministrs Horhe Rodrigess sacīja, ka netālu no prezidenta podija un vairākās citās vietās notikuši sprādzieni. Maduro sacīja, ka netālu no viņa eksplodējis lidojošs objekts.

Ģenerālprokurors Tareks Viljams Sābs sacīja telekanālam CNN, ka redzējis eksplodējam bezpilota lidaparātu, kas filmēja militāro parādi.

Televīzijas uzņemtajos video nekādi bezpilota lidaparāti nav redzami. Tajos redzams, kā miesassargi steidzas aizsegt prezidentu ar vairogiem un kā daļa karavīru, kas piedalījās parādē, metas bēgt.

Venecuēlas valdība informēja, ka incidentā ievainoti septiņi karavīri.

Valdība uzbrukumā vainoja “galēji labējo spārnu”, kā parasti dēvē opozīciju. Bet pats Maduro pauda pārliecību, ka aiz šī uzbrukuma stāv Kolumbijas prezidents Huans Manuels Santoss, un to finansējušas personas ASV.

Kolumbijas Ārlietu ministrija noliedza šīs apsūdzības, nodēvējot tās par absurdām.

Tikmēr atbildību par uzbrukumu uzņēmies kāds vietējais civilais un militārais grupējums, vainojot valdību smagajās ekonomiskajās problēmās, kas skārušas valsti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Venecuēlas ekonomika piedzīvo pagrimumu kopš naftas cenu krišanās 2013.gadā, kas novedusi līdz hroniskam pārtikas un medikamentu trūkumam.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm