tv3.lv

Vecāki Indijā iesūdz tiesā savu vienīgo dēlu par mazbērnu nedāvāšanu

Kāds pāris Indijā iesūdzējis tiesā savu dēlu un vedeklu par to, ka viņi pēc sešiem laulības gadiem nav devuši viņiem mazbērnus.

17. maijā 17:39

Pāris, kas dzīvo Haridvarā, pilsētā Utarakhandas štata ziemeļos, šomēnes iesniedza lūgumrakstu, pieprasot 50 miljonu Indijas rūpiju (apmēram 643 000 ASV dolāru) atlīdzību no sava dēla (35) un viņa sievas (31). Lūgumrakstā pāris apgalvo, ka viņi iztērējuši aptuveni 20 miljonus Indijas rūpiju (apmēram 257 000 ASV dolāru), audzinot savu vienīgo bērnu – dēlu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Viņi viņu audzināja, izglītoja, padarīja spējīgu, padarīja par pilotu, kas bija dārgi,” pirmdien sacīja pāra juridiskais pārstāvis Arvinds Šrivastava. “Viņi redz, ka cilvēki savā apkārtnē spēlējas ar saviem mazbērniem, un viņiem šķiet, ka viņiem arī pienāktos viens. Pāris uzstādījis ultimātu – vai nu dēlam ar sievu nākamā gada laikā dāvāt viņiem mazbērnu jeb nodrošināt kompensāciju.

CNN nav izdevies sazināties ar pāra dēlu un vedeklu. Lietas procesuālā sēde paredzēta otrdien.

Saskaņā ar lūgumrakstu tēvs arī nopirka savam dēlam un vedeklai automašīnu, kā arī sedza izmaksas par viņu medusmēnesi.

Tiesas prāva galvenokārt vērsta pret dēlu un vedeklu, taču lūgumrakstā ir arī uzskaitītas sūdzības pret vedeklas ģimeni.

Lai gan šāda veida tiesas prāvas ir reti sastopamas, ģimenes saistību tēma Indijā jau sen ir bijusi pretrunīga, kur ģimenes līnijas turēšana un vecāka gadagājuma vecāku un sievasmāšu aprūpe bieži tiek uzskatīta par dēla pienākumu. Dažreiz tas ir arī juridisks pienākums: vecāki var pieprasīt ikmēneša pabalstu no saviem pieaugušajiem bērniem saskaņā ar federālo likumu, kura mērķis ir aizsargāt vecākus un vecāka gadagājuma cilvēkus, kuri, iespējams, nevar parūpēties par sevi.

Pēdējos gados Indijā ir nonākušas ziņu virsrakstos, piemēram, ģimenes strīds par ikmēneša pabalstiem 2020. gadā, kas beidzās ar to, ka Augstākās tiesas tiesnesis sacīja iesaistītajiem dēliem: “Neaizmirstiet, ka jūs esat nākuši pasaulē, pateicoties savam tēvam.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm