Valsts prezidents: Šodien vairāk nekā jebkad Eiropu raksturo vērtības

Eiropas subjektīvā ģeogrāfija mainās līdz ar Krievijas karu Ukrainā, vēl spēcīgāk izgaismojot Eiropu, ideju par to un piederību tai kā vērtību, paudis Valsts prezidents Egils Levits, paloties starptautiskajā simpozijā “Ideja par Eiropu” Kauņā.

2022. gada 25. novembrī 16:17

Prezidents uzsvēra, ka Eiropu un ideju par to raksturo trīs pamatelementi – politiskā sistēma, tas ir konstitucionālā demokrātija ar visām tās vērtībām, kultūra, kas veidojusies vairāk nekā 2000 gadu laikā, un subjektīvā ģeogrāfija, ko bieži Eiropas vēsturē ir mainījusi politiskā situācija.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Arī šobrīd redzam, ka Eiropas subjektīvā ģeogrāfija mainās līdz ar Krievijas karu Ukrainā, vēl spēcīgāk izgaismojot Eiropu, ideju par to un piederību tai kā vērtību,” atzīmēja Egils Levits.

Valsts prezidents norādīja, ka šobrīd arī nelielas valstis var ietekmēt politisko situāciju un subjektīvo ģeogrāfiju: “Eiropas politikas gravitācijas centrs šobrīd novirzījies Austrumu virzienā, kur liela loma Krievijas izraisītā kara laikā ir Bukarestes devītnieka (B9) jeb NATO Austrumu flanga valstīm.”

Pēc Levita teiktā, minētās valstis ir izrādījušas līderību gan aktīvi daloties ar savu realitātes redzējumu, gan piedāvājot idejas krīzes risinājumiem. “Mēs visi esam pieredzējuši to, kā Eiropā panākt vienprātību, balstoties uz šo redzējumu,” teica Levits.

Valsts prezidents simpozijā arī uzsvēra, ka ideja par Eiropu nemitīgi attīstās un izplešas un ka Eiropas vērtība šodienas pasaulē tikai pieaug. “Eiropā ir krīzes, bet ideja par Eiropu nepiedzīvo krīzi,” tā E. Levits.

Valsts prezidents Egils Levits pateicās par iespēju runāt starptautiskajā simpozijā “Ideja par Eiropu”, kas tiek rīkots Kauņas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros, un aicināja 2027. gadā apmeklēt Eiropas kultūras galvaspilsētu Liepāju. Viņš norādīja, ka starp Kauņu un Liepāju pastāv interesanta saite – abas pilsētas savulaik ir pildījušas pagaidu galvaspilsētas lomu dažādu vēsturisko apstākļu dēļ.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm