tv3.lv

Valdība nākamnedēļ lems par palīdzības sniegšanu Libānai pēc postošā sprādziena

Ministru kabinets nākamajā nedēļā lems par palīdzības sniegšanu Libānai pēc otrdien Beirūtā notikušā postošā sprādziena, aģentūra LETA noskaidroja Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) birojā.

2020. gada 5. augustā 19:10

Kariņš izsaka visdziļāko līdzjūtību Libānas iedzīvotājiem, kuri ir zaudējuši tuviniekus un cietuši traģiskajā sprādzienā Beirūtas ostā vakar.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valdība nākamajā sēdē, 11.augustā, lems par palīdzības sniegšanu Libānai.

Kā ziņots, Eiropas Savienība (ES) aktivizē savu civilās aizsardzības sistēmu, lai koordinētu ārkārtas dienestu darbiniekus un ekipējumu 27 valstu blokā palīdzības sniegšanai Beirūtai.

Eiropas Komisija (EK) paziņoja, ka plāno steidzami nosūtīt vairāk nekā 100 ugunsdzēsēju ar automašīnām, suņiem un ekipējumu cilvēku meklēšanai gruvešos pilsētās. Operācijā piedalās Čehija, Francija, Vācija, Polija un Nīderlande un sagaidāma citu valstu pievienošanās.

ES satelītu kartēšanas sistēma palīdzēs Libānas varasiestādēm aplēst postījumu apmērus.

ES krīžu vadības komisārs Janezs Lenarčičs pavēstīja, ka ES “dalās šokā un skumjās” ar Beirūtas iedzīvotājiem un ir gatava sniegt papildu palīdzību.

Otrdien notikušajos sprādzienos Beirūtas ostā dzīvību zaudējuši vairāk nekā 100 cilvēki un aptuveni 4000 ievainoti, bet vēl 100 pazuduši bez vēsts.

Lasi vēl – ”Tā bija elle. Cilvēki kliedza, mēs tikām izmētāti…” Vietējie stāsta par sprādzienu Beirūtā

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sprādzieni notika ostas rajonā. Otrais sprādziens raidīja debesīs milzīgu oranžu ugunsbumbu, kurai sekoja triecienvilnis, kas izpostīja ostu un ēkas tās apkārtnē, izsitot ēku logus vairāku kilometru attālumā.

Lasi vēl – Mediji: Beirūtā eksplodējusī amonija nitrāta krava konfiscēta uz Krievijas pilsonim piederoša kuģa

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm