tv3.lv

Vakcinācijas pretinieki mēģina ielauzties Bulgārijas parlamentā

Bulgārijas galvaspilsētā Sofijā trešdien, 12. janvārī, izraisījušās sadursmes starp policiju un protestētājiem, kas iebilst pret pandēmijas dēļ ieviestajiem ierobežojumiem, protestētājiem mēģinot ielauzties parlamenta ēkā.

12. janvārī 18:11

Protestētājiem ēkā ielauzties neizdevās, pateicoties lielajai policijas spēku klātbūtnei. Vairāki protestētāji aizturēti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sadursmēs vairāki cilvēki, arī policisti, ievainoti. Protestētāji konfrontācijas beigās atstumti no parlamenta, ap ēku izvietots policijas kordons.

Vardarbība izraisījusies protestos pret masku valkāšanas un vakcinācijas prasībām. Tos rīkoja nacionālistu organizācija, kas aktīvi iestājas pret valdības krīzes pasākumiem Covid-19 ierobežošanai.

“Šā protesta mērķis ir panākt atteikšanos no ierobežojošajiem pasākumiem īpaši un pirmkārt no nekonstitucionālā zaļā sertifikāta,” pirms protesta akcijas sacīja partijas “Vazraždane” līderis Kostadins Kostadinovs.

Nacionālistu partijai ir 13 no parlamenta 240 vietām, un tā iemantojusi atbalstu pandēmijas ierobežojumu pretinieku vidū.

Teju 1000 protestētāju palika laukumā pie Nacionālās sapulces ēkas, solot, ka paliks tur, līdz tiks izpildītas viņu prasības par masku valkāšanas un vakcinācijas sertifikātu prasību atcelšanu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm